З Днем народження, геній! 15 кращих цитат засновника Apple Стіва Джобса

24 лютого 2019, 07:00

НВ зібрало найцікавіші висловлювання американського підприємця, винахідника та промислового дизайнера.

Сьогодні, 24 лютого 2019-го, співзасновнику однієї з найуспішніших і найдорожчих компаній в історії людства Apple Стіву Джобсу могло б виповнитися 64 роки.

Але, на жаль, останнім дітищем Apple, яке представили аудиторії при Джобсі був iPhone 4s. Четвертого жовтня 2011-го цей смартфон публіці показав уже більш відомий сучасним поколінням Тім Кук. Наступного дня, у віці 56 років, Стів Джобс помер від раку підшлункової залози.

Відео дня

Смерть Джобса була однією з наймасштабніших подій в IT-сфері за останні роки, а сам геній-винахідник став культурним символом XXI-го століття, по праву здобувши народний титул "батька цифрової революції".

Звичайно, скептики казали, що після його смерті Apple піде вниз, але корпорація продовжила зростати і розвиватися, представила шість поколінь смартфонів, планшети, ноутбуки, настільні комп'ютери, екрани та багато інших гаджетів і аксесуарів.

Хоча, починалося все з невеликого стартапу у кінці 1970-х, коли Джобс разом з другом Стівом Возняком розробили один з перших персональних комп'ютерів і помітили потенціал у графічному інтерфейсі, який привів до розвитку того, чим ми користуємося щодня і що стало величезною частиною сучасного життя.

Пізніше були iMac, iTunes, iPod, iPhone і iPad та інші продукти, які стали основою та прообразом для безлічі виробників побутової електроніки і програмного забезпечення. Наближені до творця Apple люди іноді критикували його за одіозність та авторитарний стиль управління.

Проте, бізнес Стіва Джобса досі є успішним, унікальним і стоїть окремо від інших. Як данину поваги засновнику та його політиці, на початку 2017-го керівництво Apple відкрило Театр імені Стіва Джобса у штаб-квартирі корпорації в Купертіно. Саме там проходять всі головні презентації Apple.

З нагоди Дня народження творця бренду Apple, НВ згадує його кращі цитати.

Стів Джобс про Біла Гейтса та Microsoft

Flickr / whatcounts
Фото: Flickr / whatcounts

Як відомо, Apple і Microsoft були конкурентами з самого початку, і між Джобсом і Гейтсом неодноразово виникали конфлікти з приводу патентів винаходів. Попри їхню подальшу дружбу, прямолінійний і різкуватий Джобс часто висловлювався як про Microsoft узагалі, так і про Біла Гейтса зокрема.

"Єдина біда Microsoft у тому, що у них зовсім немає смаку. Причому не в приватному, а в загальному сенсі: вони не прагнуть до оригінальності, у них немає культури роботи з продуктом. Мене не турбує їхній успіх, вони його заслужили, в цілому. Але мене засмучує, що вони випускають третьосортний продукт", - з книги Волтера Айзексона.                                                                                                                           

"Білл Гейтс був би неймовірно широких поглядів, якби одного разу спробував кислоту або хоча б пішов в ашрам, коли був молодий", - з книги Волтера Айзексона.

"Білл Гейтс - бізнесмен. Завоювати ринок було важливіше, ніж робити відмінну продукцію. В результаті Білл став найбагатшою людиною \у світі, і якщо це було його метою - він її досяг", - з книги Уолтера Айзексон.

Стів Джобс про технології

Norman Seeff
Фото: Norman Seeff

Будучи вихідцем з міста, яке пізніше стало батьківщиною Кремнієвої долини, Джобс один з перших помітив потенціал комп'ютерних технологій і став ідейним натхненником для багатьох сьогоднішніх розробників.

"Комп'ютер - це найдивовижніший інструмент, з яким я коли-небудь стикався. Це велосипед для нашої свідомості", - Memory & Imagination.

"Ми зробили іконки на екрані такими гарненькими, що вам захочеться їх лизнути", - Fortune.

"Час від часу з'являється революційний продукт, який все змінює. Якщо тобі вдається попрацювати над одним з таких продуктів хоча б раз за всю свою кар'єру - ти щасливчик. Apple дуже пощастило - вона представила кілька таких продуктів", - під час презентації iPhone першого покоління.

Стів Джобс про роботу

idologie.com
Фото: idologie.com

Попри фанатичне ставлення до власних ідей та бізнесу і статки приблизно $7 млрд, Джобс не раз різко відгукувався стосовно всього, що він робить, а одного разу його навіть звільнили з Apple.

"Я обміняв би всі свої технології на зустріч з Сократом", - Newsweek.

"Звільнення з Apple стало для мене найкращою подією в житті. Тягар успіху змінився на спритність новачка, невпевненого ні в чому. Я отримав свободу, яка дозволила мені вступити в один з найбільш творчо активних періодів життя", - з виступу у Стенфордському університеті.

"Коли мені виповнилося 23 роки, у мене вже було більше мільйона доларів, у 24 роки - більше 10 мільйонів, а в 25 років - більше 100 мільйонів. І все це не має ніякого значення, тому що я ніколи нічого не робив просто заради грошей", - Triumph of the Nerds.

Стів Джобс про смерть

businessinsider.com
Фото: businessinsider.com

Каліфорнійський розробник завжди просто і практично відгукувався про відхід людини з життя. Можливо, саме це і стало причиною його ранньої загибелі.

"Пам'ять про те, що я скоро помру - найважливіший інструмент, який допомагає мені приймати складні рішення в моєму житті. Тому що все інше - чужі очікування, гордість, вся ця боязнь збентеження або провалу - усі ці речі розчиняються перед обличчям смерті, залишаючи лише те, що дійсно важливо. Пам'ять про смерть - кращий спосіб уникнути думок про те, що вам є що втрачати. Ви вже голий, у вас більше немає причин не йти на поклик свого серця", - з виступу у Стенфордському університеті.

"Іноді я вірю в бога, іноді ні. Напевно, 50 на 50. Але з того часу, як у мене рак, я почав більше про це думати. І зауважив, що почав більше вірити. Напевно, я хочу вірити в життя після смерті. Коли ти вмираєш - це не означає, що все просто зникає. Мудрість, яку ти акумулював. Якось все це продовжує жити, але іноді я думаю, що це як кнопка "On/Off", одне натискання - і тебе нема. Тому мені не подобається ставити кнопки "On/Off" на пристрої Apple", - з книги Волтера Айзексона.

"Ніхто не хоче вмирати. Навіть люди, які хочуть потрапити до раю, не хочуть вмирати, щоб це відбулося", - з виступу у Стенфордському університеті.

Стів Джобс про досягнення цілей

doist.com
Фото: doist.com

Ну і, нарешті, мало не найголовніша особливість Джобса - наполегливість у виконанні завдань, мотивація себе та своєї команди, а також поширення свого успішного досвіду.

"Ваш час обмежений, не витрачайте його, живучи чужим життям. Не потрапляйте в пастку догми, яка вчить жити у відповідності з думками інших людей. Не дозволяйте шуму чужих думок перебити ваш внутрішній голос. І найважливіше. Майте хоробрість слідувати своєму серцю й інтуїції. Вони якимось чином вже знають те, яким ви хочете стати насправді. Все інше - другорядне", - з виступу у Стенфордському університеті.

"Це була Каліфорнія. Ти міг купити ЛСД, свіжий, щойно зі Стенфорда. Вночі ти міг спати зі своєю дівчиною просто на пляжі. У Каліфорнії є почуття експериментальності та почуття відкритості - відкритості для нових можливостей", - Playboy.

"Є тільки один спосіб виконати велику роботу - полюбити її. Якщо ви до цього не дійшли, почекайте. Не хапайтеся за справу. Як і з усім іншим, підказати цікаву справу вам допоможе власне серце", - з виступу у Стенфордському університеті.

Джерела: Wikiquote, Mashable, Lifehacker, The Muse, Business Insider

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X