Вражаюча цифра. Стало відомо, скільки проросійського контенту видалив YouTube

23 травня 2022, 10:38
Росіянам все важче використати майданчик для просування своїх ідей (Фото:2nix/Depositphotos)

Росіянам все важче використати майданчик для просування своїх ідей (Фото:2nix/Depositphotos)

Популярний відеохостинг YouTube у Росії так і не заблокували. Але зовсім не через лояльну політику до цієї країни — платформа проводить жорстку модерацію контенту про війну в Україні.

З початку російського вторгнення YouTube заблокував близько 9 тис. каналів і 70 тис. роликів, що дезінформували аудиторію про війну в Україні. Серед тих, хто потрапив під санкції, опинилися майданчики відомого кремлівського пропагандиста Володимира Соловйова, Міністерства оборони та МЗС РФ.

Відео дня

Війна в Україні — один із найбільших інформаційних запитів у всьому світі. У тому числі її висвітлює безліч ютуберів. "Перший і, ймовірно, найголовніший обов'язок - зробити так, щоб люди, які шукають інформацію про цю подію, могли отримати точну, якісну та достовірну інформацію на YouTube", - говорить директор відеохостингу Ніл Мохан. — Споживання авторитетних каналів на нашій платформі значно виросло в Україні, а також у сусідніх країнах і в самій Росії».

Компанія не надала точних критеріїв модерації контенту щодо війни в Україні, але заявила, що особливо пильну увагу вона приділяє російським каналам, оскільки багато з них пропагують насильство та ненависть щодо українців.

«У нас є політика щодо великих насильницьких подій, і це стосується, зокрема, заперечення подібних подій: від Голокосту до Сенді Хук. І, звичайно, те, що відбувається в Україні, — це велика насильницька подія. У рамках цієї політики ми вживаємо безпрецендентних заходів».

Раніше НВ Техно писав про те, що в Росії запропонували конфіскувати популярний відеохостинг YouTube та змусити його служити батьківщині та його громадянам. Щоправда, все ж таки передумали і навіть не стали блокувати, сподіваючись використати майданчик для просування власного наративу.

Показати ще новини
Радіо NV
X