Простіше нікуди. Фахівці пояснили, як розпізнати дипфейк

12 серпня, 11:15
При спробі повернутися в профіль дипфейк видасть себе (Фото:Metaphysic)

При спробі повернутися в профіль дипфейк видасть себе (Фото:Metaphysic)

За словами розробників Metaphysic, розпізнати дипфейк зовсім нескладно. Якщо ви думаєте, що перед вами породження штучного інтелекту, попросіть його повернутися профілем.

Як пояснюють фахівці Metaphysic, сучасні програми створення дипфейків налаштовані на відтворення обличчя анфас. Тому прохання повернути шию на 90° зруйнує реалістичну ілюзію.

Відео дня

Алгоритми дипфейків не розраховані створення зображення у профіль просто тому що їм це не потрібно - під час розмови прийнято дивитися на свого візаві.

Простий трюк із профілем - чудова можливість уберегти себе від шахраїв у мережі. Дипфейки використовують для викрадення особистих даних, комерційної таємниці.

Існують і складніші методи. Вчені з Університету Баффало розробили новий інструмент ШІ, що потенційно може допомогти людям відрізняти дипфейки від справжніх відео.

Вони створили ШІ, який навчився визначати, яке перед ним відео — змонтоване чи ні. Тестова оцінка точності роботи алгоритму показала ефективність 94%.

Штучний інтелект аналізує форму відображення світла у кожному оці та ставить оцінку. Чим вона нижча, тим більша ймовірність того, що на фото чи відео – дипфейк.

Показати ще новини
Радіо НВ
X