Небезпечний контент. Лікарі закликали соцмережі платити за негативний вплив на підлітків

22 січня 2020, 10:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Британський королівський коледж психіатрів закликає Facebook, Twitter і Instagram, поділитися даними про те, як молоді користувачі використовують платформи.

Більш того, було також запропоновано змусити технологічні компанії платити податок, який допоміг би фінансувати вивчення цих даних.

«Це буде використано для фінансування незалежних досліджень та навчальних програм для лікарів, вчителів та інших осіб, які працюють з дітьми та молоддю», — сказали в Королівському коледжі.

Відео дня

Дані, які будуть анонімними, будуть використовуватися дослідниками, щоб допомогти лікарям і фахівцям в області психічного здоров’я зрозуміти «як переваги, так і ризики використання соціальних мереж».

Такі заклики до більш ретельних, поглиблених досліджень з’являються все частіше в останні роки. Трагічна смерть від самогубства 14-річної Моллі Рассел в 2017 році стала тривожним дзвінком для багатьох людей, оскільки соціальні медіа можуть представляти приховану небезпеку для вразливої молоді. Моллі, яка страждала від депресії, як з’ясувалося, дивилася на «сумний депресивний матеріал» і графічні зображення самоушкодження до своєї смерті.

Батько Моллі Ян Рассел вважає, що неконтрольовані алгоритми давали все більше такого роду контенту, сприяючи її душевному стану, коли вона була в її найбільш вразливій ситуації. Він створив фонд в пам’ять про свою доньку і проводить кампанію проти шкоди соцмережах після її смерті.

Виступаючи на підтримку реформ, він сказав, що «без досліджень з використанням даних соціальних мереж ми ніколи не дізнаємося, як контент може привести наших дітей і молодих людей до самоушкодження або, в найтрагічніших випадках, позбавити їх життя».

За даними вчених, дослідження 12 866 учнів середніх шкіл виявило сильні, довгострокові зв’язки між дуже частим використанням соціальних мереж і психічним здоров’ям і благополуччям, але тільки у дівчаток. Ці ефекти були в основному пов’язані з кіберзалякуванням і зміщенням часу сну.

Причини, за якими соціальні мережі мають такий руйнівний потенціал, поки щодо невідомі і недостатньо вивчені. Поки що єдині об'єктивні дані орієнтовані на кількість часу, який молоді люди проводять в соціальних мережах.

У той же час, раніше НВ повідомляло, що в одному з небагатьох експериментальних досліджень в цій області вчені виявили, що відмова від соціальних мереж ніяк не впливає на наш добробут або якість життя. Експеримент проводився для кількох груп, які повинні були уникати соцмереж на термін від тижня до чотирьох.

Джеффрі Хол і його колеги з Університету Канзасу виявили, що ніяких істотних ефектів не було, незалежно від того, скільки тижнів учасники не заходили в соцмережі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X