В очі дивись. У США розробили інструмент для виявлення фейкових фото та відео

15 березня 2021, 16:28
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Університету Баффало розробили новий інструмент ШІ, який потенційно може допомогти людям відрізняти діпфейки від справжніх відео.

Діпфейк — це технологія, що дозволяє підмінити обличчя людини на фотографії або відео. Причому, якщо над цим працює якісний ШІ, відрізнити змонтований фрагмент від оригіналу досить складно. Тому їх вважають досить небезпечним інструментом, який цілком можуть використовуватися для не дуже добрих цілей — від поширення фейків про людину до її «появи» в порно.

Відео дня

Ситуацію під контроль вирішили взяти вчені з Університету Баффало. Вони створили ШІ, який навчився визначати, яке відео перед ним — змонтоване чи ні. Тестова оцінка точності роботи алгоритму показала ефективність в 94%, пише The Next Web.

На допомогу інструменту приходять очі — на справжніх фотографіях і відео практично завжди відбиття світла в очах буде однаковим. Винятки бувають, але вкрай рідко. Саме так алгоритм і визначає, яке відео перед ним — справжнє чи змонтоване.

Lyu et. al / TNW
Фото: Lyu et. al / TNW

Штучний інтелект аналізує форму відбиття світла в кожному оці і ставить оцінку. Чим вона нижча, тим більшою є ймовірність того, що на фото або відео — діпфейк.

Lyu et. al
Фото: Lyu et. al

Варто відзначити, що розробка поки що не ідеальна: ШІ працює тільки на портретних фото і відео — тобто тих, де людина дивиться в камеру. Також світло в очах також можна відретушувати, щоб в результаті отримати «ідеальне відображення».

Проте, це перший крок до захисту від діпфейків. Вчені планують продовжити роботу над своєю технологією, щоб навчити її відрізняти більш витончені фейки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X