Як російські та білоруські кіберзлочинці використовують Facebook для дезінформації українців

Воюючи в соцмережах, користувачі можуть натрапити на вмілого та небезпечного супротивника (Фото:AllaSerebrina/depositphotos)
Російські хакери, яким не вдається атакувати урядові сайти та ресурси компаній критичної інфраструктури, активно освоюють соцмережі.
Компанія Meta розповіла CNN про низку тіньових кібертактик, які, за її словами, використовують російські та білоруські кіберугруповання для нападу на українських солдатів та мирних жителів у мережі.
Групи видають себе за журналістів, щоб просувати російський наратив, а також зламують облікові записи українських солдатів у Facebook.
Серед тих, хто намагався зламати акаунти службовців ЗСУ, група хакерів Ghostwriter, пов’язана з Білоруссю.
За словами Meta, кіберзлочинці досягли успіху в «кілька випадках», і «вони розмістили відео із закликом до армії здатися таким чином, ніби ці повідомлення виходили від законних власників облікових записів. Співробітники компанії заблокували ці відео.
Meta також зазначила, що дії груп, пов’язаних з урядом Росії та Білорусі, ймовірно, активізувалися незадовго до вторгнення, додавши, що акаунти, пов’язані з білоруським КДБ, «раптово почали публікувати повідомлення польською та англійською мовами про здачу українських військ без бою. А лідери нації втекли з країни 24 лютого — у день, коли Росія почала війну».
З метою боротьби з фейками було видалено 200 облікових записів, керованих із Росії. Вони неодноразово подавали неправдиві повідомлення про події в Україні. Облікові записи регулярно неправдиво повідомляли Meta, що українські користувачі порушували правила компанії щодо розпалювання ненависті. Ця тактика, відома як mass-reporting,зазвичай використовується для закриття акаунта опонента в соціальних мережах.
Meta також заявила, що у соцмережі Facebook часто використовуються підроблені фотографії профілю з метою дезінформації.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.