Xiaomi назвала найкращий смартфон у світі, Україна збудує космічний літак, а Сінгапур – дрон із кулеметом. Новини високих технологій 15 березня

15 березня 2018, 21:00

Український уряд зробив перший крок до узаконення нової індустрії – майнингу криптовалют. Польща розпочала полювання на іноземні стартапи, в тому числі й українські.

1В Україні майнери криптовалют стануть підприємцями

Ті українці, які ризикнули зайнятися "видобутком" віртуальних грошей, сьогодні могли зітхнути з полегшенням. Уряд вирішив трохи узаконити майнинг і внести відповідний код у Класифікатор видів економічної діяльності, більше відомий серед підприємців як КВЕД. Звучатиме кострубато – як і весь канцелярит: "діяльність із підтримки функціонування розподіленої бази даних, забезпечення її цілісності, незмінності та узгодженості шляхом проведення обчислювальних операцій електронно-обчислювальними машинами". Але не можна втрачати пильності, бо, по-перше, уряд ще не зробив реальних кроків, а оголосив лише про намір. І, по-друге, різні закони не заважали силовикам неодноразово вилучати ферми майнерів.

Відео дня

2Польща відкрила полювання за світлими головами та ідеями

Наші західні сусіди ласо поглядають на інші країни з-поза меж Євросоюзу з метою заманити до себе цікаві стартапи. Польський уряд має намір запустити спеціальну програму та запросити до себе до 60 компаній не з ЄС. Конкуренція за мізки на світовій арені посилюється.

3Ракета чи літак – а якщо два-в-одному?

Конструкторське бюро Південне розпочало роботу над незвичним космічним апаратом – ракетою-літаком на замовлення Саудівської Аравії. Це 30-тонний літак, який виконуватиме роль першого етапу двоступеневої системи запуску. Він злітатиме на висоту 25-30 кілометрів, де семитонна ракета-носій відділятиметься від нього і продовжуватиме самостійний політ.

4У Xiaomi визнали, що їм ще далеко до iPhone

Керівник Xiaomi, молодого та агресивного китайського гравця на ринку смартфонів, відверто заявив, що на сьогодні найкращий телефон у світі – це… iPhone. Тому що він забезпечує приголомшливий користувальницький досвід. Це стосується як програмного забезпечення, так і "заліза". І хоч усі прагнуть досягнути такого ж, як і в Apple, рівня, але поки що це не вдалося жодному іншому виробнику.

5

Сінгапурська компанія ST Kinetics до 2019 року пообіцяла вивести на ринок модель літаючого бойового безпілотника. На борту дрона будуть тепловізор, відеокамера високої чіткості і кулемет Ultimax 100 Mk.8 калібру 5,56 міліметрів із магазином на сто набоїв. Оце 60-кілограмове чудо далекосхідного "оборонпрому" в повному бойовому споряджені зможе протриматися у повітрі приблизно 30 хвилин.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X