Wi-Fi для всієї Європи, Facebook-скандал і безстрашний Telegram. Головне в IT за тиждень

23 березня 2018, 20:00

Топ-менеджери і експерти галузі інформаційних технологій розповіли НВ про найважливіші, на їхню думку, події та тенденції тижня, що минає.

радник першого віце-прем'єр-міністра з питань цифрової економіки

Європейська Комісія (ЄК) 20 березня запустила новий веб сайт для програми WiFi4EU і почала попередню реєстрацію бажаючих взяти участь в подачі заявок, що стартують в середині травня 2018 року.

Відео дня

Мета програми – забезпечити безкоштовний доступ в інтернет для жителів і туристів ЄС. Планується обладнати безкоштовним Wi-Fi громадські місця: парки, площі, музеї, адміністративні та державні установи, громадські будівлі, лікарні, бібліотеки і тд.

Мінімум 6-8 тис. локальних спільнот отримають безкоштовний доступ до інтернету зі швидкостями гігабіти/сек. Програма стартувала в 2017 році з бюджетом 120 мільйонів євро до 2020.

І добре розвинене 3G/4G покриття в Європі – це не перешкода, і ніяк не причина не будувати безкоштовне покриття Wi-Fi. Це навіть добре, що є цифрова інфраструктура і можна організовувати цифрові канали зв'язку і для підключення Wi-Fi hotspots.

Мета ЄК – забезпечити право кожного жителя на інтернет, особливо в зонах цифрової нерівності (digital divide zone), які, як правило, знаходяться в маленьких містечках і селах.

У вихідні розгорівся скандал з персональними даними 50 млн користувачів Facebook, які потрапили в руки Cambridge Analytica. Через нього акції соцмережі впали на 20 пунктів або 11% і продовжують падати. Це більше $50 млрд від капіталізації компанії.

Очікуються суди і штрафи, близько $20 тис. За кожного користувача, разом $1 трлн... Це вдвічі більше, ніж капіталізація Fecebook ($537 млрд).

А Cambridge Analytica – в епіцентрі свого скандалу з таємно знятим британським ТВ каналом channel4 відео, на якому СЕО Олександр Нікс розповідає яким же "цифровим маркетингом" і "мікро-тагетуванням" вони насправді промишляють: компрометація політичних опонентів, провокація хабарів, корупція, підсовування українських жриць любові, шантаж, поширення фейкових новин, нагнітання страху і т.д. Все точно як у нас.

Кирило Сигида

CMO Adwise.Agency

Британська Cambridge Analytica, що займається політичним консалтингом, дивовижним чином отримала доступ до персональних даних 50 млн користувачів Facebook. Компанію звинувачують у застосуванні цих даних для впливу на результат президентських виборів в США в 2016 році.

Дані зібрали за допомогою вікторини-тесту "Це ваше цифрове життя", для гри в яку потрібно було "залогінитися" в Facebook. Нам залишається припускати, що в майбутньому Facebook істотно обмежить доступ сторонніх програм і сервісів до своїх даних.

Російська влада знову заговорилиа про блокування Telegram, який напередодні досяг позначки в 200 мільйонів активних користувачів на місяць. У РФ давно прийняли рішення про будівництво свого аналога "великого китайського файрволла", системи, яка контролює всі сайти, сервіси та соціальні мережі.

Припускаємо, що Telegram продовжить своє зростання, в тому числі в Росії, і стане дійсно першим месенджером, який запровадить свою криптовалюту. Він уникне блокування і отримає нову порцію похвали, як найбільш вільний канал комунікації.

Корпоративний месенджер Slack по-своєму відповів на питання етичності контролю роботодавцем своїх співробітників. З 20 квітня компанія змінить правила: тепер власники ряду оплачених підписок отримають можливість завантажувати всі переписки в Slack всіх своїх підлеглих.

У компанії стверджують, що нововведення пов'язане з Загальним регламентом щодо захисту даних, прийнятим Європарламентом, який набере чинності в травні 2018 року. Slack став першим корпоративним сервісом, в якому рубильником вимкнули свободу слова і таємницю листування. Припускаємо, що в майбутньому більшість великих соціальних мереж теж відмовиться від таємниці листування.

Юрій Курмаз

директор Укртелекому

ZTE, глобальний лідер телекомунікаційних та інформаційних технологій, відкрив Укртелекому довгострокову лінію фінансування. Її перший етап передбачає підтримку спільних проектів на суму $10 млн.

Фінансування призначене для реалізації проектів з розширення покриття оптичного доступу до інтернету. А також для модернізації мережі доступу та інших елементів інфраструктури Укртелекому.

У нинішніх умовах ми бачимо великий інтерес глобального бізнесу до національного інфраструктурного оператора. Ця фінансова лінія буде використовуватися для проектів з терміном окупності не більше п'яти років.

Наша мета – масштабна технічна модернізація інфраструктури і розширення географії охоплення сучасними послугами.

Володимир Бондаренко

технічний директор Mauris

На конференції Game Developers Conference 2018 у Сан-Франциско Google анонсувала функцію Google Play Instant для ігор – оновлену систему додатків для Android, яка дає можливість запускати їх без установки на пристрій. Вперше дана функція була представлена ​​в 2016 році, для простих додатків вона була доступна в кінці 2017 року, а тепер запустилася і для ігор.

З одного боку, це рух вперед і спрощення життя користувачів. Ця функція допоможе оцінити геймплей додатку без необхідності завантаження. З іншого боку, для розробників це стане вагомою зміною, яка потягне за собою перегляд всіх метрик, пов'язаних з роботою ігор.

Швидше за все, це нововведення призведе до зниження відсотка установок ігор, які людина відкриває в Google Play. Це, в свою чергу, підвищить вартість залучення одного користувача і може повністю змінити економіку великих ігрових компаній.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X