WhatsApp поміняв політику конфіденційності. Все настільки погано, що навіть (можливо) незаконно

14 квітня 2021, 11:33

Нова політика конфіденційності WhatsApp, через яку мессенджер активно втрачає користувачів, може виявитися незаконною — настільки з нею все погано.

Нові умови конфіденційності WhatsApp припускають передачу персональних даних користувачів месенджера в Facebook. Зокрема, соцмережа отримає доступ до номерів телефонів, даних транзакцій і IP-адрес. Ті ж, хто не прийме умови користування, не зможуть використовувати всі функції програми — наприклад, перегляд і відправлення повідомлень стане недоступим.

Відео дня

У WhatsApp спробували пояснити оновлення, заявивши, що листування користувачів буде зашифроване як і раніше, а вся інформація розробникам потрібна лише для того, щоб аналізувати інтереси людини для створення релевантних рекламних оголошень.

Але такі пояснення заспокоїли не всіх, адже крім самих повідомлень є величезна кількість даних, які не будуть зашифровані і в той же час навряд чи потрібні для маркетингових цілей — наприклад, інформація про те, коли і кому ми надсилаємо повідомлення, геолокація, список застосунків на телефоні та багато іншого.

Тепер за справу взявся Німецький регулятор захисту даних, який відкрив справу проти Facebook з метою запобігання збору персональних даних користувачів WhatsApp. Про це повідомляє Bloomberg.

Регулятор хоче заблокувати застосунку можливість збирати інформацію про користувачів на три місяці. Також там заявили, що у компанії буде можливість пояснити свою позицію і відповісти на звинувачення під час слухань.

Представники WhatsApp поки що публічно відповідають стандартним поясненням про те, що оновлення ніяк не вплине на листування користувачів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X