Ввійти в IT. Топ-10 найпотрібніших IT-спеціальностей в Україні

21 листопада 2017, 20:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Попит на програмістів і розробників у нашій країні високий не тільки у галузі високих технологій. IT-спеціалісти потрібні і банкам, і сільському господарству

Українські програмісти, мабуть, чи не єдині, хто не пережив суттєвих потрясінь за останні чотири роки, коли гривня обвалилася більше, ніж у три рази. Адже зарплатня в них переважно прив’язана до цієї заокеанської валюти.

Відео дня

За підсумками 2015 і 2016 років індустрія програмування зайняла третє місце серед найбільших вітчизняних експортних галузей. Армія IT-спеціалістів налічує близько 100 тис., але потреба в нових фахівцях вимірюється десятками тисяч нових робочих місць у найближчі роки. Тому не дивно, що все більше українців прагнуть "ввійти в IT". На прохання НВ Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна дослідив, які ж IT-вакансії впродовж десяти місяців 2017 року були найпопулярнішими серед вітчизняних роботодавців.

Серед усіх IT-спеціальностей в Україні найвищим попитом користуються фахівці з програмування та розробки. Причому вони найпотрібніші як у сільському господарстві, так і в банківській галузі, а також, власне, в самій IT-індустрії.

Однак, банківська сфера з огляду на свою специфіку потребує дещо інакших, ніж назагал, айтішників. Фінансові установи, наприклад, шукають розробників саме банківського програмного забезпечення (№2 за популярністю серед всіх вакансій). Електронна комерція – ще одна галузь, на яку цілком закономірно звертають посилену увагу банки. І, відповідно, потребують фахівців у даній галузі (№6). Серед інших IT-спеціальностей банки також мають багато незакритих вакансій "адміністратор баз даних" (№9).

Фахівців цієї справи також гостро потребують підприємства сільського господарства (№5). Серед спеціальностей, які не ввійшли до Топ-10 найпотрібніших за версією HeadHunter Україна, але на яких доволі високий попит – системна інтеграція (№10 і серед с/г-, і серед IT-підприємств).

Програмісти, Web-інженери та системні адміністратори – найпопулярніші IT-вакансії в Україна (фото: EPA)
Програмісти, Web-інженери та системні адміністратори – найпопулярніші IT-вакансії в Україна (фото: EPA) Фото:

Ось які IT-вакансії були найпотрібнішими в усіх сферах за даними згаданого порталу (1.01.2017-31.10.2017):

1Програміст, розробник

Що робить?

Пише код, створює програмні продукти.

Беззаперечний лідер серед IT-вакансій незалежно від професійної сфери. Можна сказати, що потрібен майже всім і майже всюди. І не тільки на підприємствах, які, власне, безпосередньо займаються інформаційними технологіями, а й у банківській сфері і навіть у сільському господарстві.

2Web-інженер

Що робить?

Займається розробкою веб-сайтів або веб-застосунків.

За попитом ця спеціальність зайняла друге місце як загалом серед усіх IT-спеціальностей, так і, власне, в самій галузі інформаційних технологій.

3Web-майстер

Що робить?

Підтримує існуючі веб-сайти або веб-застосунки.

Окрім третього місця в "загальному заліку", на фахівців з такими навичками доволі високий попит у банківській сфері (№10).

4Фахівець з управління проектами

Що робить?

Вивчає потреби клієнтів, встановлює бізнес-цілі, оцінює наявні ресурси та технічну базу, супроводжує та консультує клієнтів.

Знавці цієї справи увійшли до Топ-4 серед усіх сфер, а також у сільському господарстві та в IT. У банківській галузі ці вакансії за розповсюдженістю – на п’ятому місці.

5Системний адміністратор

Що робить?

Забезпечує роботу комп’ютерної техніки, мереж і програмного забезпечення на належному рівні.

Дуже потрібні в агропромисловому комплексі (№2), банкам (№3) і в IT (№6).

6Тестувальник

Що робить?

Досліджує, наскільки програмне забезпечення відповідає заявленій якості та контексту, в якому ПЗ має використовуватися. Цей процес включає в себе також пошук помилок або інших дефектів у ПЗ.

Потреба у "випробовувачах" дуже висока в IT (№3) і навіть у сільському господарстві (№8).

7Спеціаліст з підтримки, Helpdesk

Що робить?

Служба технічної підтримки має якнайшвидше ліквідовувати проблеми в IT-інфраструктурі (аварії, проблеми з обладнанням тощо).

Серед підприємств АПК такі фахівці найпотрібніші за номером 3. В IT подібні вакансії ввійшли до Топ-5.

8Аналітик

Що робить?

Досліджує проблеми замовника, шукає їхнє вирішення, оформлюючи це у вигляді вимог, на які в подальшому будуть орієнтуватися розробники ПЗ при створенні продукту.

Потрібні всім, і сільському господарству (№9), і банкам (№4), і IT (№7).

9Спеціаліст з мережевих технологій

Що робить?

Знає та вміє з’єднати комп’ютери та інше устаткування в єдину мережу та підтримувати роботу системи на належному рівні.

Спеціалісти в цій галузі також можуть знайти нове робоче місце в АПК (№6), у банківській сфері (№7) і в IT (№9).

10Спеціаліст з CRM-систем

Що робить?

Керує взаємовідносинами зі споживачами (включно зі збором, зберіганням й аналізом даних про клієнтів, постачальників, партнерів та інформації про взаємовідносини з ними)

Вищий, ніж загалом на ринку, попит на фахівців, які знаються на відносинах із клієнтами, у сільському господарстві (№7) і в IT (№8).

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X