Все буде Huawei. Китайська компанія відповідає на звинувачення Заходу

22 січня 2019, 20:00

Публікація НВ про сканадали навколо Huawei викликала реакцію самої компанії

Після матеріалу НВ "Розвідка доповіла. Чому шпигунські скандали можуть погубити Huawei ", ми вирішили прояснити ситуацію з міжнародними конфліктами у представників компанії. Один з менеджерів Huawei Ukraine на правах анонімності надав нам докази на захист компанії, які не є офіційною позицією Huawei.

Відео дня

Торгово-економічне протистояння США і Китаю

Опустивши діючі заборони президента США Дональда Трампа на використання продукції Huawei, в українському офісі компанії впевнені, що "конкуренція не означає неминучість конфлікту" і "не є перешкодою для співпраці США з КНР у сферах, що становлять взаємний інтерес" (цитата з оцінки впливу китайської глобалізації на обороноздатність США).

Анонімне джерело говорить, що справа зовсім не у промисловій розвідці, а у жорсткій конкуренції між державами за світове лідерство ("економічне, політичне і навіть військове"). Тому, за словами джерела, влада США розгорнула боротьбу за збереження своїх позицій та офіційний Вашингтон вже більше 10 років обмежує діяльність Huawei на своєму ринку.

EPA
Фото: EPA

Інсайдер з компанії пояснює, що через "вражаючі результати" Huawei, претензії до китайського телекомунікаційного гіганта виникли і у найближчих союзників США - Австралії, Канади, Великобританії та Нової Зеландії. Мовляв, у ці країни входять американські спецслужби і держави співпрацюють на поле збору інформації.

Ну і вже хвостом до "антикитайської кампанії" підключилися інші побратими держдепу - Японія, Польща, Чехія та Норвегія.

Австралійський скандал

Якщо перераховані країни тільки збираються переглянути своє ставлення до Huawei та, як каже джерело, не мають нічого крім претензій, - то Австралія, як і США, вже заборонила компанії поставку обладнання та розвиток 5G-мереж на своєму континенті.

Крім цього, показовим був звіт австралійського видання The Australian, згідно з яким китайська розвідка два роки вимагала у співробітників Huawei ключі доступу до іноземних мереж.

В цьому випадку, інформатор з Huawei Ukraine говорить про сумнівність звинувачень у першоджерела і називає це "прекрасним прикладом інформаційного повідомлення часів Холодної війни".

Його ключовим аргументом залишається те, що невідомо які спецслужби передали секретну доповідь владі Австралії, і чи дійсно китайські шпигуни зламали державні мережі за допомогою отриманих від Huawei логінів і паролів.

Арешт співробітників Huawei в Польщі і Канаді

Що стосується затримання представника Huawei в Польщі, дійсно, польська сторона підтвердила, що дії обвинуваченого в шпигунстві не пов'язані з компанією.

Але із затриманням фінансового директора і дочки засновника Huawei Technologies Мен Ванчжоу в Канаді все трохи складніше.

EPA
Фото: EPA

Їй інкримінують порушення торгового-економічного ембарго США проти Ірану, і, єдиним доказом джерела українського представництва Huawei залишається те, що за словами "канадських експертів", такі заходи ніколи не застосовувалися до інших компаній, які була оштрафовані за подібні порушення.

Патенти T-Mobile і скандали з китайським прослуховуванням

У патентних скандалах з німецької телекомунікаційної корпорацією джерело посилається на схожі корпоративні розбіжності між Apple і Qualcomm і каже, що такі питання виникають часто.

Справи про вплив китайської народно-визвольної армії на компанії всередині країни (зокрема "жучки" в платах Supermicro і витоку трафіку Google в Китай) не стосуються Huawei безпосередньо. Але, згадуючи ці випадки в попередньому матеріалі, НВ, скоріше, підтверджувало небезпідставність побоювань країн, які не хочуть надавати Huawei доступ до мобільних мереж нового покоління.

Адже, лояльність і зв'язок засновника Huawei Женя Чженфейя з владою КНР досі залишається загадкою як для українського офісу Huawei, так і для решти світу. Не кажучи вже про заяви мільярдера на підтримку політики Партії і його попередню кар'єру у народно-визвольній армії.

Президент Huawei показує виробництво президенту Китаю Сі Цзіньпіну (Фото: EPA)
Президент Huawei показує виробництво президенту Китаю Сі Цзіньпіну / Фото: EPA

Відповідаючи на питання з приводу закритої форми фінансування компанії, в Huawei Ukraine посилаються на корпоративний документ і заявляють, що 80% інвестицій - некитайські гроші.

Джерело додає, що "підозри в загрози безпеці користувачів смартфонів Huawei смішні", оскільки гаджети головних конкурентів Samsung і Apple збирають в Китаї "мало не на сусідніх заводах".

При цьому, не варто забувати, що той же Apple постійно вдосконалює системи захисту особистих даних своїх користувачів, і не боїться відмовляти ФБР в наданні доступу навіть до iPhone, який належить терористам.

Виявляється, існують компанії, які можуть не тільки підтримувати, але і критикувати політику власної влади, і які відмовляються співпрацювати зі спецслужбами навіть під тиском політиків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X