Російський учений стверджує, що не знав, для чого будуть використані дані користувачів Facebook

21 березня 2018, 12:33

Дослідник Олександр Коган, який допоміг зібрати інформацію користувачів Facebook для Cambridge Analytica, стверджує, що він не думав, що дані будуть використовуватися для впливу на виборців.

Коган пояснив, що представники Cambridge Analytica звернулися до нього за консультацією, коли створювали проект зі збору нових даних, пише Mashable.

Вчений визнав, що він знав, що проект був "політичним", але, за його словами, "був не в курсі", що він буде використовуватися для відстеження інформації про виборців. Він додав, що зібрані дані не були корисні на індивідуальному рівні, але могли використовуватися для визначення тенденцій або поведінки серед певної групи.

Відео дня

"Я дізнався про Дональда Трампа, як і всі інші, в новинах", - сказав Коган журналістам CNN.

В цілому Коган надав компанії Cambridge Analytica понад 50 мільйонів профілів. Цю цифру підтверджує колишній співробітник компанії, також вона зустрічається в листуванні Cambridge Analytica. Близько 30 мільйонів з цих профілів містили достатньо інформації, включаючи дані про місцезнаходження, щоб компанія могла зіставити користувачів з іншими доступними записами і створити психографічні профілі.

У Facebook запевняють: компанії та її користувачам він повідомив лише те, що інформація збиралася з науковою метою. Соціальна мережа не перевіряла, чи правда це. Коган відмовився надати подробиці того, що сталося, посилаючись на угоди, підписані з Facebook і Cambridge Analytica, проте підкреслив, що його програма була "стандартним, рядовим додатком для Facebook".

Оскільки законодавці США та Великобританії вже вивчають дані передбачуваних проступків, психолог Олександр Коган сказав колегам з Кембриджського університету, що він "щасливий дати свідчення" про проект.

Додамо, статок засновника соціальної мережі Facebook Марка Цукерберга знизилося на п'ять мільярдів доларів після чуток про витік даних користувачів.

Раніше НВ повідомляло, що глава служби безпеки Facebook Алекс Стамос покине компанію в цьому році. Причиною його відходу називають розбіжності з приводу того, як справлятися з поширенням дезінформації в соціальній мережі. Рішення про звільнення Стамоса було прийнято в 2017 році, але компанія вирішила залишити його на посаді до серпня, щоб зберегти обличчя на тлі повідомлень про зловживання Росією під час виборів в США в 2016 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X