З цим нічого не можна вдіяти. Уряд Ірану зламує акаунти протестувальників

19 грудня 2022, 14:16
Протести в Ірані становлять небезпеку для правлячого режиму радикальних ісламістів (Фото:Mircea Moira/Depositphotos)

Протести в Ірані становлять небезпеку для правлячого режиму радикальних ісламістів (Фото:Mircea Moira/Depositphotos)

Випадки, коли облікові записи Instagram і Telegram учасників протестів проти радикальної політики країни зламувалися урядом, відомі. Однак перешкодити їм компанії не в змозі.

Відомі, щонайменше, кілька випадків, що підтверджують незаконне втручання влади Ірану в особисте життя громадян країни з моменту початку протестів.

Один із них — випадок Нікі Шахкарамі, 16-річної протестуючої, яка загинула після демонстрації у Тегерані 20 вересня. Іранська влада заперечувала свою причетність до її смерті, але журналісти CNN з'ясували, що її затримали представники правоохоронних органів, після чого дівчину ніхто не бачив.

Відео дня

Після зникнення її обліковий запис у Telegram довгий час був неактивним, а потім його активували — ймовірно, з метою отримання інформації.

Аналогічний випадок стався з жінкою на ім'я Негін, про яку теж пише CNN. Її звинуватили в організації протестів, а в якості доказів висунули роздруківки чатів в Instagram і Telegram.

"Ми регулярно обробляємо десятки подібних справ, переданих нам активістами з довірених організацій, і відключаємо доступ до скомпрометованих акаунтів, каже представник Telegram Ремі Вон. — У кожному випадку, який ми розслідували, або пристрій було конфісковано, або користувач мимоволі зробив такий доступ можливим — не встановивши пароль для двоетапної автентифікації або використовуючи шкідливу програму, що видає себе за Telegram».

«У країнах з авторитарним правлінням, таких як Іран, влада потенційно може перехопити будь-яке SMS-повідомлення, — продовжив він. — Тому для користувачів важливо включити двоетапну перевірку, яка вимагає введення додаткового пароля, створеного користувачем, при кожному вході до системи на додаток до коду входу SMS. Також важливо, щоб такі користувачі використовували офіційні програми Telegram із надійних джерел».

Представники Meta також проводять розслідування подібних випадків.

Показати ще новини
Радіо NV
X