Витік на мільярд. Євросоюз планує виписати Facebook величезний штраф

1 жовтня 2018, 13:07

Компанія Facebook Inc. може бути оштрафована на суму в $1,63 мільярда доларів США за витік даних, який скомпрометував облікові записи 50 мільйонів користувачів.

Комісія із захисту даних Ірландії, яка веде розслідування відносно Facebook від імені ЄС, вже вимагає інформацію від компанії, повідомляє Silicon Angle.

"Ми стурбовані тим фактом, що це порушення було виявлено у вівторок і зачіпає не один мільйон облікових записів користувачів, але Facebook не може прояснити характер порушення і ризик для користувачів на даний момент", - йдеться в заяві комісії.

Відео дня

Злом, в якому брали участь невідомі люди, які отримали можливість доступу до облікових записів Facebook, використовуючи вразливість при генерації токенів доступу за допомогою функції "Подивитись як", може стати найбільшим випробуванням для компанії Facebook після впровадження Положення про спільний захист даних ЄС.

Правін Котарі, головний виконавчий директор CipherCloud Inc., сказав SiliconANGLE, що з приводу злому виникає багато запитань. "Хто це зробив точно? Чи впливає хтось із цих 50 мільйонів клієнтів на європейську спільноту? Якщо так, то чи підпадає це під Положення про спільний захист даних?"

"З огляду на жахливу ситуацію з даними Cambridge Analytica, реакцію ЄС нелегко передбачити. Не знаючи докладно про те, коли був виявлений розрив, хто, власне, було постраждалим, хто був відповідальним і так далі. Можливі наслідки можуть бути гірше, ніж ми припускаємо сьогодні. розрахунки потенційних штрафів в рамках Положення в цілому трохи приголомшують", - наголосив він.

Відповідно до Положення про спільний захист даних ЄС, компанії, які не забезпечили належний захист користувачів, ризикують штрафом в розмірі $23 млн або 4 відсотки річного доходу фірми за попередній рік. Сума в розмірі $1,63 млрд розраховується з використанням річного доходу Facebook в 2017 році.

У Facebook запевнили, що вже усунули уразливість, внаслідок якої став можливим новий масштабний витік даних користувачів. У соцмережі продовжують аналіз кібератаки.

Раніше НВ повідомляло, що соціальна мережа Facebook заявила, що близько 50 млн користувачів постраждали або могли постраждати через уразливість в системі безпеки. Зловмисники використовували вразливість у функції Подивитись як (View As), яка дозволяє користувачам переглядати свою сторінку в Facebook так, як її бачать інші користувачі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X