Скандал в Intel. У мережі опублікували 20 Гб секретних даних про нові процесори
Розробник з Швейцарії опублікував понад 20 Гб вихідного коду і закритої документації про процесори Intel. Інформацію він отримав нібито від анонімного хакера, який зламав сервер Intel раніше.
Розробник з Швейцарії Тіллі Коттманн опублікував понад 20 Гб вихідного коду і закритих даних про процесорах компанії Intel.
За його словами, ці документи він отримав від анонімного хакера, який зламав незахищений сервер компанії навесні 2020-го. Тоді в мережі з’явився витік про нову платформу для 10-нм процесора Intel.
Коттманн заявив, що ця інформація була конфіденційною у Intel і раніше ніде не публікувалася. Незабаром розробник пообіцяв опублікувати другу частину секретних даних.
Експерти заявляють, що у злитих даних Intel можна знайти закриті матеріали, які призначені для підрядників компанії, що розробляють материнські плати, BIOS та інші пристрої.
Поки вдалося знайти дані про дизайн, тестування і вихідні коди, які компанія створювала починаючи у період з четвертого кварталу 2018-го і закінчуючи всього декількома місяцями назад.
Найбільш актуальними у витоку є дані про «Whitley/Cedar Island» — архітектуру материнської плати для процесорів з кодовою назвою Cooper Lake і Ice Lake Xeon. Деякі з цих чіпів вже доступні, а деякі тільки перебувають у розробці.
Серед іншого, у витоку також знайшли інформацію про набір датчиків, який інженери Intel розробляли для ракетобудівної компанії SpaceX.
В Intel не підтвердили і не спростували факт витоку, заявивши, що тільки розбираються з ситуацією у поточний момент.
«Ми розслідуємо цю ситуацію. Інформація, скоріше за все, надходить з Центру ресурсів і проектування Intel, у якому розміщені дані для наших клієнтів, партнерів та інших зовнішніх сторін, зареєстрованих для доступу. Ми вважаємо, що людина з доступом завантажила і поділилася цією інформацією», — повідомили у компанії.
Як уже писав НВ, у червні 2020 року компанія Apple оголосила про відмову від процесорів Intel на користь чіпів власного виробництва для комп’ютерів Mac.
Перші комп’ютери на своїх процесорах Apple планує випустити вже у 2020-му.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.