Скандал в Intel. У мережі опублікували 20 Гб секретних даних про нові процесори

7 серпня 2020, 09:13

Розробник з Швейцарії опублікував понад 20 Гб вихідного коду і закритої документації про процесори Intel. Інформацію він отримав нібито від анонімного хакера, який зламав сервер Intel раніше.

Розробник з Швейцарії Тіллі Коттманн опублікував понад 20 Гб вихідного коду і закритих даних про процесорах компанії Intel.

За його словами, ці документи він отримав від анонімного хакера, який зламав незахищений сервер компанії навесні 2020-го. Тоді в мережі з’явився витік про нову платформу для 10-нм процесора Intel.

Відео дня

Коттманн заявив, що ця інформація була конфіденційною у Intel і раніше ніде не публікувалася. Незабаром розробник пообіцяв опублікувати другу частину секретних даних.

Експерти заявляють, що у злитих даних Intel можна знайти закриті матеріали, які призначені для підрядників компанії, що розробляють материнські плати, BIOS та інші пристрої.

Поки вдалося знайти дані про дизайн, тестування і вихідні коди, які компанія створювала починаючи у період з четвертого кварталу 2018-го і закінчуючи всього декількома місяцями назад.

Найбільш актуальними у витоку є дані про «Whitley/Cedar Island» — архітектуру материнської плати для процесорів з кодовою назвою Cooper Lake і Ice Lake Xeon. Деякі з цих чіпів вже доступні, а деякі тільки перебувають у розробці.

Серед іншого, у витоку також знайшли інформацію про набір датчиків, який інженери Intel розробляли для ракетобудівної компанії SpaceX.

В Intel не підтвердили і не спростували факт витоку, заявивши, що тільки розбираються з ситуацією у поточний момент.

«Ми розслідуємо цю ситуацію. Інформація, скоріше за все, надходить з Центру ресурсів і проектування Intel, у якому розміщені дані для наших клієнтів, партнерів та інших зовнішніх сторін, зареєстрованих для доступу. Ми вважаємо, що людина з доступом завантажила і поділилася цією інформацією», — повідомили у компанії.

Як уже писав НВ, у червні 2020 року компанія Apple оголосила про відмову від процесорів Intel на користь чіпів власного виробництва для комп’ютерів Mac.

Перші комп’ютери на своїх процесорах Apple планує випустити вже у 2020-му.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X