Невідомий вірус крав паролі, дані і навіть фотографував користувачів. Як перевірити, чи у безпеці ви?

10 червня 2021, 15:01

Дослідники шифрувальної програми NordLocker виявили величезний масив персональних даних і файлів об'ємом 1,2 ТБ, витягнутий невідомим шкідливим ПЗ.

Серед вкраденої інформації є облікові дані для входу на різні сайти, файли cookie браузерів, дані автозаповнення та платіжна інформація.

У своєму блозі компанія заявила, що випадково потрапила на масив цих даних і вже повідомила про нього хмарний сервіс, на якому розміщена інформація. Всього в базі даних виявилися різні файли з 3,2 млн комп'ютерів, вкрадені в період з 2018 по 2020 рік.

Відео дня

Невизначена шкідлива програма зібрала облікові дані майже 1 млн сайтів, включаючи Facebook, Twitter, Amazon і Gmail, пише Ars Technica. Також вірус вкрав близько 6 млн файлів з папок Робочий стіл і Завантаження. Серед них були 3 млн текстових файлів, 900 тис. зображень і 600 тис. файлів Word.

Крім того, він робив скріншот під час проникнення на комп'ютер, а також фотографував користувачів, якщо у нього був доступ до веб-камери. Вірус поширювався через піратські ігри й програми (в більшості випадків це був Adobe Photoshop) та інструменти злому Windows.

Дослідники попереджають, щоб користувачі обережніше ставилися до того, що вони качають з інтернету. За їхніми словами, зараз отримати доступ до шкідливого ПЗ може будь-хто.

"Це дешево, легко налаштовується, і його можна знайти по всьому Інтернету. Наприклад, будь-який бажаючий може отримати власний вірус  і навіть уроки по використанню вкрадених даних всього за 100 доларів. І замовлення дійсно означає індивідуальне замовлення — рекламодавці обіцяють, що вони можуть створити ПЗ для атаки практично на будь-яку програму, яка необхідна покупцеві", — пишуть вони.

Перевірити, чи у безпеці ваші дані, ви можете на сайті Have I Been Pwned. Для цього вам просто потрібно ввести номер свого телефону або електронну пошту — в результаті ви отримаєте список зломів, в яких засвітилися ваші контакти. Або, якщо все добре, вас порадує плашка зеленого кольору з текстом "Хороші новини — вас ніхто не зламав!"

Показати ще новини
Радіо НВ
X