Виявлено перші віруси, що атакують нові MacBook з процесорами M1

18 лютого 2021, 16:35

Експерти з кібербезпеки розповіли, що вже виявили перші віруси, які атакують MacBook з ARM-процесорами M1. Поки ніяких серйозних проблем з безпекою немає, але ситуація стала «потенційно небезпечною».

Патрік Уодл в своєму блозі написав про шкідливе розширення для Safari під назвою GoSearch22 — воно збирає дані про відвідані сайти і показує різну рекламу користувачеві без його згоди. Спочатку воно було написано для роботи на чіпах Intel x86, але тепер його переробили спеціально для M1, передає Wired.

Відео дня

Користувач може бути і не в курсі, що став жертвою шкідливого розширення, адже воно отримало «справжній» підпис розробника і не розпізнається антивірусом як загроза.

Інші дослідники відзначають, що серйозних проблем з кібербезпекою на M1 поки немає, але потенційно це дійсно може бути небезпечно, адже великі компанії поки не розробили дієві способи захисту.

«Спостереження за тим, як шкідливі програми швидко переходять від Intel до M1, викликає занепокоєння, тому що інструменти безпеки не готові з цим впоратися. У спільноти безпеки поки немає сигнатур для виявлення цих загроз», — говорить Тоні Ламберт, аналітик компанії Red Canary.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X