Не заспокояться. Ще одному російському відомству дозволили блокувати сайти

26 березня 2019, 11:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Російське державне агентство зі справ молоді отримало право блокувати онлайн-ресурси, які нібито підбурюють злочини серед дітей.

Днями уряд Росії дозволив федеральному агентству Росмолодь блокувати веб-сайти, "які спонукають дітей до вчинення небезпечних для життя протиправних дій", пише інформагентство ТАСС.

Відео дня

Для цього, уряд Росії вніс поправки в закон, який наділяв російські держоргани правом блокувати сайти з "небезпечною для дітей інформацією", та набув чинності у грудні 2018 року.

Як пояснюється в офіційному документі, Росмолодь зможе блокувати сайти якщо їх інформація "спрямована на схиляння чи інше втягнення неповнолітніх у вчинення протиправних дій, що становлять загрозу для їхнього життя і (або) здоров'я чи для життя і (або) здоров'я інших осіб".

Після рішення Росмолоді, Роскомнадзор зможе внести такі сайти в єдиний реєстр заборонених ресурсів.

Повідомляється, що раніше право блокувати сайти отримали МВС Росії, Росспоживнагляд та податкова служба. Ці структури могли обмежувати доступ до веб-сторінок з інформацією про виготовлення і використання наркотиків, способи самогубств, азартними іграми, незаконну торгівлю алкоголем та дитячою порнографією.

Нагадаємо, на початку 2019-го Роскомнадзор знову почав вносити до реєстру заборонених сайтів IP-адреси проксі-серверів месенджеру Telegram. Пару місяців тому відомство заблокувало кілька тисяч IP-адрес, але Telegram продовжив працювати у більшості користувачів з Росії.

Крім цього, федеральна служба з комунікацій завела адміністративні справи проти Facebook і Twitter через те, що вони не відповідали на запит зберіганні інформації російських користувачів всередині країни у зазначений термін.

Близько місяця тому інтернет-компанія Google також заявила, що буде виключати з веб-пошуку в Россі сайти з "протиправною інформацією", а виробник електроніки Apple зобов'язався перенести персональні дані російських користувачів до місцевих центрів інформації, як цього вимагає законодавство.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X