Картинка квітки на Вікіпедії різко почала набирати по 90 млн переглядів на день. Цьому посприяв застосунок з Індії

10 лютого 2021, 12:13

Фотографія степової айстри несподівано почала набирати мільйонні перегляди кожен день. Це підозріло збіглося з блокуванням TikTok на території Індії.

Зараз фотографія приносить приблизно 20% всього трафіку на одному з серверів Wikimedia Commons — централізованому сховищі зображень, звукозаписів, відеороликів та інших мультимедійних файлів, які використовуються на Вікіпедії.

Відео дня

«Ми помітили, що ми отримуємо по 90 мільйонів переходів на день з індійських IP-адрес. Що дуже дивно, так це те, що IP-адреси абсолютно різні, тому ми припускаємо, що це якийсь мобільний застосунок, що використовується в основному там, використовує цю картинку як, наприклад, стартовий екран. Це вимагає додаткового вивчення, оскільки на такі запити припадає близько 20% всіх запитів, які ми отримуємо для медіафайлів», — такий пост з'явився на Phabricator, сайті, пов'язаному з Wikimedia, 3 лютого.

Кріс Албон, директор з машинного навчання у Wikimedia, досліджував феномен і зрозумів, що все почалося 9 червня. До цього квітка набирала звичайні кілька кліків на день, але потім з кожним днем переходів ставало все більше.

chrisalbon / twitter
Фото: chrisalbon / twitter

Вони потихеньку росли до кінця місяця. Приблизно 29 червня в Індії банять TikTok — і вже 30 червня астра набрала 15 мільйонів переходів.

Після заборони додатку в країні почали з'являтися різні копії TikTok, пише VICE. Імовірно, один з них використовує цю картинку для перевірки інтернет-з'єднання користувачів. Тоді команда Wikimedia вирішила перевірити всі популярні в Індії програми та їхні копії на наявність вбудованої фотографії айстри.

Після кількох днів роботи розслідувачі підтвердили, що картинку використовує один з додатків, навіть незважаючи на те, що вона не відображалася в самій програмі. Поки що невідомо, як саме застосунок використовував фотографію айстри і чому використовується саме ця картинка — швидше за все, розслідувачі зможуть розповісти про це пізніше.

Також вони пообіцяли протягом дня розповісти, користувачі якого саме додатку стільки раз «переглядали» айстру степову.

Показати ще новини
Радіо НВ
X