Війна хакерам. Служба безпеки України відкрила центр кібербезпеки

26 січня 2018, 15:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

СБУ оголосила про створення центру, який буде забезпечувати кібернетичну безпеку як державного, так і приватного сектору.

Служба безпеки України (СБУ) оголосила про початок роботи центру із забезпечення кібербезпеки. Він створений на основі Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки. Про це повідомила прес-служба відомства.

Відео дня

"Минулого року фахівці Служби зафіксували та відбили понад п’ятдесят кібератак різного ступеня потужності, окремі з яких за руйнівними наслідками могли бути набагато гіршими, ніж славнозвісний Petya-A", - заявив під час відкриття центру голова СБУ Василь Грицак.

Основний напрямок кібератак, зазначили в СБУ, хакери скерували на системи та об’єкти критичної інфраструктури, урядові та банківські установи України. Останні масштабні кібератаки організовували зловмисники з РФ. Спецслужби цієї держави зробили Україну своєрідним полігоном для відпрацювання хакерських атак на інші країни, повідомили в СБУ.

Без співпраці та обміну досвідом, неможливо ефективно протидіяти російській агресії у кіберпросторі, переконаний голова СБУ. У 2017 році Служба безпеки отримала необхідне технічне обладнання та програмне забезпечення. Це стало можливим завдяки Угоді про реалізацію Трастового фонду Україна-НАТО з питань кібербезпеки.

Центр буде займатися виявленням і реагуванням на кіберінциденти, а також проводити дослідження в лабораторії з комп’ютерної криміналістики. Нові можливості дозволять попереджати кібератаки, встановлювати їх походження та аналізувати їх для вдосконалення протидії.

В СБУ зазначили, що новостворена структура буде відкрита для співпраці з усіма суб’єктами забезпечення кібербезпеки. "Будь-який представник великого, середнього та навіть малого бізнесу може звернутися до центру за консультаціями та допомогою", - запевнив Василь Грицак.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X