Відзначилися. Українських розробників Amazon запідозрили у стеженні за веб-камерами користувачів

17 січня 2019, 20:00

Американське видання The Intercept повідомило про стеження українських розробників розумних камер Ring за користувачами. Дочірню команію Amazon запідозрили в наданні доступу своїм співробітникам до записів камер безпеки зі штучним інтелектом.

Раніше НВ писало про те, що технологія розумний будинок і концепт інтернету речей несе потенційні загрози для користувачів , які повністю довірили свою безпеку smart-системам. Звичайно, до дистанційного підпалу або затоплення житла хакери ще не дійшли, але особисті записи користувачів з камер безпеки вже виявилися вразливими.

Відео дня

За даними видання The Intercept, компанія Ring, яка продає розумні камери безпеки і яку нещодавно придбав гігант рітейлу Amazon, надала доступ до хмарного сховища із записами камер користувачів.

Повідомляється, що доступ отримали київські розробники, які працюють на аутсорс. Українські програмісти могли дивитися записи камер нібито через те, що система розпізнавання облич зі штучним інтелектом (ШІ) працювала неналежним чином.

Функція компанії Ring "Сусіди" повинна запобігати злочинам і моніторити ситуацію навколо будинку в режимі реального часу. Але, ШІ неправильно розпізнавав навколишнє середовище, плутав проїжджаючі автомобілі та дерева і т.д. Тому, ймовірно, Ring надав доступ розробникам з України, які з 2016 року вручну продивлялися всі відеозаписи і описували те, що відбувається навколо будинків клієнтів замість розумної системи.

The Intercept
Фото: The Intercept

"Ring надавав керівникам та інженерам в США високопривілейований доступ до відеопорталу технічної підтримки компанії, дозволяючи цілодобово транслювати записи з деяких камер клієнтів, незалежно від того, чи потрібен їм доступ до цих надзвичайно конфіденційних даних для виконання їхніх обов'язків", - пише The Intercept.

У матеріалі зазначено, що, завдяки цьому, розробники могли дивитися за особистими камерами спостереження з будинків користувачів, знаючи тільки їхній email. Якщо дані підтвердяться, - дочірню компанію Amazon можуть звинуватити в порушенні права на приватність клієнтів через відсутність шифрування особистих даних.

Згідно з інформацією журналістів, R&D офіс в Україні мав доступ не тільки до файлів з хмарного сховища Amazon S3, але і до спеціальної бази даних, "яка пов'язувала кожен конкретний відеофайл з відповідними даними клієнтів Ring".

У Ring же заявляли про надійний захист особистих даних користувачів і ніяк не коментували чутки про надання доступу до камер безпеки. Але, після публікації, спікер Ring Ясси Шахмірі розповів The Intercept, що "співробітники компанії ніколи не мали і ніколи не надавали іншим співробітникам доступ до записів своїх пристроїв".

Хоча, джерела видання говорять, що в 2016-му керівництво Ring прилітало до Києва і домовлялося з місцевими підрядниками з приводу того, що їм потрібно для поліпшення роботи продукту. "Українські розробники запросили дані з камер відеоспостереження про центральні входи до будинків по всьому світу, які можна простежити до окремих клієнтів", - зазначено в статті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X