Відступили. Google відмовляється від створення пошуковика з цензурою

18 грудня 2018, 17:21

Компанії Google довелося відмовитися від планованого запуску версії свого пошуку з вбудованою цензурою в Китаї.

Проект був згорнутий після протестів співробітників компанії, повідомляє видання The Intercept.

Керівництво пошуковика було змушене закрити систему аналізу даних, яка використовувалася для розробки цензурованої пошукової системи для Китаю, після того, як члени команди по забезпеченню конфіденційності надали внутрішні скарги.

Відео дня

Згідно двом джерелам, знайомим з планами Google, припинення роботи над системою аналізу даних мало величезні наслідки, фактично припинивши роботу над цензурованою пошуковою системою, відомою як Dragonfly. Цей інцидент став серйозним ударом для топ-менеджерів Google, включаючи генерального директора Сундара Пічаї, які за останні два роки зробили проект в Китаї одним зі своїх головних пріоритетів.

Згідно двом джерелам в Google, інженери, що працюють над Dragonfly, отримали великі набори даних, що показують запити, які китайці вводили в пошукову систему 265.com. Принаймні, один з інженерів отримав ключ, необхідний для доступу до "інтерфейсу прикладного програмування" або API, пов'язаному з 265.com, і використовував його для збору пошукових даних з сайту. Члени команди Google по конфіденційності, однак, були необізнані щодо використання сайту 265.com.

Пекінський веб-сайт 265.com - це веб-служба каталогів на китайській, яка стверджує, що є "найпопулярнішою стартовою сторінкою Китаю". Компанія Google придбала цей сайт у 2008 році у китайського підприємця-мільярдера Цая Веньшена. Учасники команди по захисту конфіденційності розкритикували топ-менеджерів проекту і домоглися скасування роботи з даними 265.com. За словами одного з джерел, інформація з цього сайту - невід'ємна частина Dragonfly, тому тепер прогрес проекту сильно утруднений.

"Дані 265 були невід'ємною частиною Dragonfly. Доступ до даних тепер припинений, що зупинило прогрес", - сказало одне з джерел.

Минулого тижня генеральний директор Google Сундар Пічаї постав перед Конгресом, де він зіткнувся з питаннями про Dragonfly. Пічаї заявив, що "прямо зараз" планів по запуску пошукової системи немає, але відмовився виключати це в майбутньому. Спочатку в Google мали намір запустити Dragonfly в період з січня по квітень 2019 року.

Джерела зазначають, що в Google усунули від роботи над проектом кілька груп інженерів і перемкнули їх на інші проекти, пов'язані з Індією, Індонезією, Росією, Середнім Сходом і Бразилією.

Раніше НВ повідомляло, що співробітники компанії Google підписали відкритий лист до керівництва проти запуску цензурованої версії пошуковика в Китаї. Проект пошукового додатка під назвою Dragonfly накладає обмеження на можливості пошуку. Project Dragonfly пов'язує запити з телефонними номерами користувачів, за якими, як попереджає Amnesty International, може вестися більш ретельний нагляд.

Передбачалося, що для "цензурування" пошук буде використовувати чорний список для сайтів і пошукових тем, що відносяться до прав осіб, демократії, релігії і мирних протестів. Проект розроблявся з весни минулого року і прискорився з грудня 2017 року, після зустрічі глави Google з китайською владою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X