Відпочити не вдасться. Чому роботи не відберуть роботу у людей

20 липня 2018, 21:03

У Нью-Йорку дослідники штучного інтелекту обговорювали, як роботизация вплине на працевлаштування. Схоже, що технології матимуть тільки позитивний ефект.

З появою перших комп'ютерів і пристроїв, які могли автоматизувати процеси виробництва і замінити людську працю, одразу ж постало питання профпридатності людини і потреби в ній у майбутньому.

Відео дня

Звісно, аргументи на цю користь досить вагомі, адже протягом останніх 50 років населення планети зросло більш ніж удвічі – http://www.worldometers.info/world-population/. Багато завдань, які раніше виконувала людина, тепер набагато швидше й ефективніше виконують машини, та й загалом конкуренція за робоче місце зросла практично у всіх сферах.

Але, важливо розуміти, що такі зміни неминучі, і здебільшого автоматизація одного роду діяльності створює кілька інших похідних форм роботи, які ведуть до розвитку і масштабування цього ремесла.

Детальніше про це говорили експерти зі штучного інтелекту (ШІ) на лекції «ШІ.Зараз» у Нью-Йорку.

Як повідомляє The Wall Street Journal, підсумки дискусії стали однією з єдиних гарних новин для людства останнім часом.

«Технології ШІ перевершують у зборі та обробці даних, але люди наділені вродженими навичками розуміння контексту, управлінням міжособистісними стосунками та інтуїцією, все-таки залишаються безцінними. Розширені інтелектуальні системи не можуть пояснити, як вони ухвалюють рішення, тому люди знадобляться для контролю», – пише автор статті Сара Кастелланос.

Під час лекції учасники обговорювали, яку роль відіграє розвиток ШІ для економіки і робочих місць. За прогнозами аналітиків, безумовно, зросте продуктивність і дохід компаній, прискориться процес виявлення і вирішення проблем, але навички людини у відносинах і спілкуванні все одно залишаються головними.

Потрібні люди з інтуїцією і розумінням усіх наслідків

«Крім тих людей, які створюють системи ШІ, потрібні і ті, хто зможе керувати цією чорною скринькою, люди з інтуїцією і розумінням усіх наслідків», – говорить Денніс Бекер, керівник досліджень глобальних даних у компанії Visa.

До того ж це стосується не тільки електронної комерції і схожих сфер, де комп'ютерні алгоритми, нібито, відповідають за всі процеси.

Керівник відділу дата-аналітики у ветеринарній компанії Mars Petcare Метью Кейлок пояснює, що за допомогою технологій ШІ можна виявити потенційні захворювання домашніх тварин на ранній стадії, але емоції та інтуїція людей все одно залишаються необхідними, – «Мистецтво продажу, розуміння відносин і контексту, як і раніше, важливі і дійсно складні».

Інтелектуальні системи перспективні і для розвитку охорони здоров'я людей. Це означає не тільки поліпшення і розвиток цієї сфери, але і зростання в ній ролі людини: «У майбутньому один лікар упродовж дня може відповідати за 10 000 радіологічних обстежень і виявлень патологій, які спершу буде здійснювати машина», – прогнозує Стів Гольдберг, головний лікар у діагностичному центрі Quest.

The Wall Street Journal пише, що програмне забезпечення зі штучним інтелектом розвивають і для ухвалення рішень працівникам колл-центрів у спілкуванні з користувачами. Такі технології можуть заздалегідь передбачати, стосовно якої проблеми телефонуватиме людина.

Мартін Форд, автор книги «Повстання роботів: технології та загроза безробітного майбутнього», говорить, що навіть у міру такого розвитку ШІ, людина не повинна втрачати свої вроджені властивості: «Я вважаю, нам дуже важливо не втратити наших когнітивних можливостей для ухвалення рішень і оцінки. Це потрібно нам для визначення пріоритетів».

Раніше, НВ вже писало про те, що цифрова ера значно змінить (і вже змінила) розуміння професій як таких. Але це не означає, що зараз людині потрібно боротися проти створення нових технологій і шукати в кожному розумному механізмі потенційного ворога.

Навпаки, такий розвиток відкриває горизонт нових можливостей, які потрібно якомога швидше вивчити, осягнути і приборкати.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X