Венесуела ввела свою криптовалюту, українські айтішники увірвалися в світові рейтинги. Головне в IT за тиждень

23 лютого 2018, 20:02

Керівники та експерти галузі інформаційних технологій (IT) дали оцінку найважливішим, на їхню думку, подіям тижня, що минає.

голова EPAM Ukraine

Цього тижня увагу IT-індустрії України було прикута до рейтингу The 2018 Global Outsourcing 100 від Міжнародної організації IAOP. Серед кращих світових аутсорсеров 18 IT-компаній України. Це на п'ять більше, ніж минулого року. І найцікавіше, що чотири компанії вперше потрапили до цього списку.

Відео дня

Зростання представленості українського бізнесу в цьому рейтингу – ще один доказ динамічного розвитку IT-галузі України, яка є невід'ємною частиною глобальної креативної економіки. Ми йдемо в ногу з часом і всім світом. Я вважаю, що це хороший сигнал для зовнішніх ринків. Що це означає?

Економічне та соціальне життя в Україні стабілізується. Не буду приховувати, що ще кілька років тому події в країні істотно насторожували наших замовників. Зараз же ми спостерігаємо більше спокою з їхнього боку.

У нас є інтелектуальний ресурс і потенціал для супроводу більшої кількості глобальних проектів з Діджитал трансформації бізнесу.

Ще привертає увагу розвиток IT-бізнесу в невеликих містах (Суми, Хмельницький, Чернівці тощо). На тлі активної політики Польщі та Чехії щодо спрощення умов працевлаштування для українців, розвиток IT-галузі допомагає зберегти молодих і активних фахівців у нас.

З міжнародних подій викликала інтерес Венесуела зі своїм рішенням запустити власну криптовалюту – Petro. Так уряд країни в стані економічного лиха намагається подолати санкції США. За своєю суттю, ця криптовалюта не є по справжньому цифровою, так як прив'язана до сировинного ресурсу – нафти. Це скоріше вид цінних паперів. Я вважаю такий гібрид криптовалюти й сировинного ресурсу дуже сумнівним. Вся ця історія нагадує крок відчаю з порятунку економіки та країни.

Макс Яковер

СЕО та керівний партнер інноваційного парку UNIT.City

ICO все ще в тренді. Триває тенденція – українські стартапи, яким важко залучити венчурне фінансування, залучають набагато більше коштів за допомогою емісії токенів. Так, тільки за останні 10 днів український стартап Remme підняв $18 млн за 24 години на ICO, а заснований українцями стартап Neuromation завершив публічний розпродаж токенів і зібрав $71 млн.

Ще більше українських компаній серед кращих аутсорсерів світу. У 2017 році до Топ-100 кращих аутсорсерів світу потрапило 18 українських компаній. Це на 5 більше, ніж минулого року. А в позаминулому році в рейтингу значилося "всього" 10 компаній. Український ІТ-аутсорсинг зростає приблизно на 20% за рік.

Фінляндія видаватиме посвідчення на проживання іноземним стартаперам. Для нас це черговий сигнал, що потрібно бігти ще швидше. Нам потрібно створювати ще більше можливостей для українців всередині країни. Ми не знаємо, яким буде майбутнє. Але будь-які прогнози ґрунтуються на якісному людському капіталі, тому таких ініціатив буде дедалі більше.

Володимир Бондаренко

технічний директор компанії Mauris

Telegram проведе другий раунд pre-ICO. Варто зазначити, що перший пре-продаж токенів компанії залучив близько $850 млн. За даними експертів, сума залучених коштів у другому раунді буде порівнюваною з першим пре-продажем. Тобто загальний обсяг інвестицій в Telegram складе близько $1,7 млрд.

Я спостерігав за тим, як Дуров створював і розвивав ВКонтакте, і захоплювався ним як фахівцем. Адже його програмні рішення завжди були відточеними під користувача, мали зручний інтерфейс і відмінно працювали. Тому, коли Дуров заснував Telegram і почав впроваджувати нові фішки раніше за конкурентів, вже було зрозуміло, що проект перспективний і піде далеко. Знаючи, що в середньому на підтримку продукту, що не приносить грошей, потрібно $1 млн на місяць, виникає питання: "Чи зможе він зробити сервіс прибутковим, чи доведеться його продати?". Дуров зміг: він використовував сформований навколо криптовалюти хайп і отримав можливість залучити інвестиції в Telegram, а також побити свій рекорд, зробивши найбільше в світі ICO (у Telegram і так було найбільше ICO в історії). За фактом, найпередовіший з технологічності месенджер, з точки зору фахівців Mauris, зміг дуже добре заробити.

Тому ми рекомендуємо всім замовникам і розробникам орієнтуватися на продукти Дурова, а конкретно зараз на Telegram, адже це комбінація простого інтерфейсу, високої технологічності і мінімальної кількості багів.

Вікторія Карп

засновниця проекту Karp Invites

15 лютого 2018 року в рамках новоствореного державного бізнес-інкубатора UF Incubator на базі національного центру Мала академія наук України відбувся перший тренінг "Основи сучасного бізнесу". Захід відвідали близько 30 молодих винахідників. Учасники дізналися про тонкощі ведення бізнесу в сучасних реаліях і вже навіть створювали рекламні слогани для своїх проектів.

Щорічно талановиті українські школярі створюють понад 500 винаходів, більшість з яких, на жаль, так і залишаються нереалізованими. Це відбувається тому, що юні винахідники не мають знань і навичок, яким чином створити бізнес-план проекту, знайти партнера, інвестора, організувати процес і запустити успішний бізнес. На щастя, на допомогу прийшов UF Incubator.

UF Incubator працюватиме безкоштовно, але всі його слухачі повинні пройти конкурсний відбір. При інкубаторі буде діяти лабораторія прототипування, де винахідники зможуть створити макети і прототипи своїх проектів. Вже закуплено першу партію обладнання для лабораторії: 3D-принтери, фрезерні, лазерні і плазморізні верстати, паяльні станції, плотер для різання – всього 14 одиниць обладнання.

Роман Чорненький

регіональний менеджер Trend Micro в Україні, Молдові та Білорусі

На цьому тижні найбільші фахівці в області кібербезпеки ділилися досвідом і своїм баченням шляхів вирішення сучасних проблем захисту інформації на IDC Security Roadshow 2018. Форум відбувся 22 лютого в київському конференц-холі "ДЕПО". Головною темою стала "Інформаційна безпека в епоху мультиплатформенності".

Епоха цифрової трансформації призводить до вибухового зростання мережевого трафіку в компаніях, збільшується швидкість розробки додатків, зростає важливість "хмарних" сервісів і обчислень. Разом з тим зростає і кількість кіберзагроз та потенційних ризиків. У будь-який момент сучасне підприємство може стати мимовільним учасником кібервійни, як деякі фахівці називають дедалі частіші масштабні атаки з використанням шкідливого ПЗ. Ці атаки зачіпають навіть найбільші компанії і здатні завдати величезної шкоди цілісності інформаційної інфраструктури та бізнесу в цілому. Тому дедалі гостріше постає питання, як правильно захистити свій бізнес в умовах обмеженості ресурсів і не пошкодити при цьому його зростання.

Система SMART Protection Network давно відійшла від використання виключно класичних методів захисту, які борються тільки з простим шкідливим ПЗ, фільтрують небезпечні посилання й різний спам. Таке ПО залишається затребуваним через масовість спроб порушити інформаційну безпеку підприємств, але головною проблемою і джерелом збитків сьогодні стають більш складні і неявні загрози. Великого значення набувають напрямки, які визначають потенційну шкідливість файлу до його запуску і, більше того, вже в процесі його завантаження. Серед них – системи поведінкового аналізу і машинне навчання.

Щоб упоратися з тією кількістю кіберзагроз, яка обрушується на організації, немає однозначного єдиного рішення. Компанії мають потребу в комплексному підході, який поєднає в собі традиційні засоби і нові методи для гарантування безпеки і зниження ризиків.

Денис Захаренко

директор з розвитку масового сегменту Укртелекому

Сьогодні, вчетверте за цей місяць у Києві, проникнувши в кабельну каналізацію, зловмисники порізали оптичні та мідні кабелі Укртелекому. Це сталося на вул. Микитенка, на лівому березі, де були і попередні три інциденти. Цього разу без телефону та інтернету залишилися тисячі жителів, адміністративні та соціальні об'єкти житлового масиву Троєщина. Понад 80 тис. абонентів відчули перебої в зв'язку. З самого ранку наші співробітники працюють над відновленням послуг.

Прикро усвідомлювати, що через практичну безкарність за вчинення таких злочинів, від повторних подібних випадків ми не застраховані. Щорічно кількість крадіжок, пошкоджень інфраструктури досягає 20 тис., а збитки оператора – близько 350 млн грн. За ці кошти можна провести інтернет у сотні сіл.

Ірина Андрющенко

співзасновниця IT-компанії D2

Звісно ж, найприємніша новина для ринку, що українські розробники збільшили присутність у світовому ТОП-100 IT-аутсорсерів (Міжнародна асоціація IAOP). 18 компаній з офісами в Україні – це вже майже ⅕ всього рейтингу. І я вірю, що цифра зростатиме, у нас дуже сильне IT-співтовариство і є можливість швидко вирощувати кадри, підвищувати компетенцію, а значить розширюватися і створювати нові продукти для внутрішнього та глобальних ринків.

Друга важлива новина для нас як IT-компанії, націленої на рішення для маркетингу, – це запуск Google нового інструменту для просування реклами на своїй платформі AdSense (як відомо, це головне джерело рекламного доходу всього холдингу, куди входить Google). Автоматизовані оголошення Auto Ads побудовані на технології machine learning – розумної публікації реклами. Це нововведення з одного боку – спрощує роботу з рекламою в пошуковій системі, а з іншого – воно забирає хліб у медіаагентств-посередників, які раніше робили для брендів рекламні кампанії в Google.

Алгоритм гугліовців аналізує контент веб-сторінки, вибираючи кращі місце та час для самостійної публікації реклами, аналізує ефективність оголошення. Система зможе «вчитися» на своїх помилках, щоб поліпшити показники наступних публікацій.

Що це означає для брендів? Створюються умови personal consumer journey. Реклама буде наздоганяти користувача ще краще, у ще більш релевантний час і в релевантному місці і з іще більш влучними повідомленням. Наприклад, якщо ви по п'ятницях з друзями ходите на пиво і зверталися в Google за пошуком нового пабу, то вже в четвер, напередодні події, він виводитиме рекламу з рекомендаціями за темою. Раніше ми часто чули фразу, що Діджитал-реклама працює наполовину. Ось тепер очікуємо, що запрацює на 100%, так як алгоритм обробляє значно більше даних за частку секунду, ніж людина, і більш філігранно відбудовує механіку. Йому не потрібно радитися, брати час на подумати – відсутній людський фактор і це велика перевага.

Але щоб систематизувати отримані дані (а це будуть зовсім інші обсяги) і отримувати високу конверсію, брендам потрібно власна інтелектуальна система та кваліфіковані аналітики. Отримані за допомогою AdSense інсайти можуть дуже швидко підводити до змін для брендів, дати зрозуміти, наприклад, чи варто змінити сам продукт чи його упаковку, чи розширити точки продажу в цьому місті. І навіть великим корпораціям недостатньо використовувати софт головного офісу для цих цілей, воно послужить тільки ядром, цю IT-систему потрібно локалізувати під тутешні реалії (врахувати відмінності в законодавстві, платіжних системах, операторах логістики, дистрибуції та доставки).

Станіслав Под'ячев

керівний партнер Blockchain Lab

19 лютого ціна Bitcoin перевищила $11 тис. На ринки повертаються бичачі (оптимістичні) настрої і починає формуватися нова підтримка з боку аналітиків. Оптимізм випливає з того, що Bitcoin подолав опір, піднявшись вище $10 тис. 16 лютого – порога, який згодом формує опорний рівень.

Український стартап Remme за добу ICO залучив майже $18 млн, незважаючи на DDoS-атаки. Проект Remme, що займається розробкою рішень у сфері комп'ютерної безпеки, зокрема, безпарольної автентифікації користувачів і пристроїв на Blockchain, 13-14 лютого зумів у рамках ICO залучити понад 19 000 ETH (більше $18 млн). З огляду на результати пресейлу в грудні 2017 року, в сумі стартап зібрав близько $20 млн інвестицій.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що Венесуела зібрала $735 млн у перший день приватного пресейлу El Petro – національної криптовалюти. Reuters зазначає, що суму досі не підтверджено. Також відсутня інформація про учасників попереднього продажу. У NEM Foundation підтвердили, що для випуску El Petro було задіяно їхню Blockchain-платформу. Також з'явилася інформація, що Ніколас Мадуро зобов'язав нафтову компанію PDVSA, нафтохімічну Petroquimica de Venezuela (Pequiven) і корпорацію CVG, що займається розробкою корисних копалин, здійснювати частину угод в El Petro. У січні парламент країни проголосував проти випуску El Petro.

Telegram запускає "секретний" другий presale на $850 млн. Як повідомляє Verge із посиланням на "ексклюзивні" повідомлення чотирьох анонімних джерел, платформа Павла Дурова хоче подвоїти $850 млн, які вже було отримано в першому пресейлі за рахунок акредитованих інвесторів. В цілому Telegram хоче зібрати близько $1,6 млрд, перш ніж продаж токенів TON стане загальнодоступним. Цифри означають, що це ICO перевершує будь-яке інше ICO в доларовому еквіваленті, а результат Block.One з їхніми зібраними $700 млн з 2017 року переходить на друге місце. Тим часом, Tezos, що перебуває тепер на третьому місці, також натякнув минулого тижня, що дев'ятимісячний застій його токенів і платформи скоро закінчиться: вони планують запуск протягом декількох тижнів.

Хорватія запускає саморегульовану Blockchain-організацію. 13 лютого зареєстровано хорватську Асоціація Blockchain і криптовалюту (UBIK) – це саморегульована організація, метою якої є створення криптоком'юніті, навчання громадськості та розвиток регулювання в Хорватії. Правління UBIK вже зустрілося з Центральним управлінням податкової адміністрації в Хорватії, щоб обговорити питання, що стосуються оподаткування крипти як приросту капіталу, регулювання ICO та бізнесу криптомайнінгових компаній. Ідея саморегульованих Blockchain-організацій набирає популярності. Минулого тижня 7 великих криптокомпаній об'єдналися, щоб сформувати CryptoUK – саморегульований орган у криптоіндустріі Сполученого Королівства. CryptoUK працюватиме в Великій Британії з таких питань, як запобігання використанню Bitcoin і криптовалюти у відмиванні грошей та інших незаконних діях, але не буде займатися регулюванням ICO. За повідомленнями, в Японії, схоже, існує аналогічне саморегулювання. Повідомляється, що Японська Blockchain-асоціація (JBA) і Японська асоціація криптобізнесу (JCBA) об'єднаються навесні, щоб виступати в якості єдиного органу щодо крипторегулювання.

Lenovo подала заявку на патент до Відомства з патентів і товарних знаків США (USPTO) на систему "перевірки достовірності фізичних документів" з використанням "Blockchain-безпеки". У "Короткому резюме" до патенту пояснюється, що процесор ідентифікує "символ достовірності" всередині документа, перетворює його на "карту достовірності" і потім зіставляє карту з фізичним документом для забезпечення достовірності документа.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X