Вчимося у Путіна. Провайдерам не сподобалося, як Кабмін хоче блокувати сайти з РФ

22 лютого 2018, 18:15

Проект кабмінівської постанови, в якій прописується спосіб виконання минулорічного президентського указу про інтернет-санкції проти Російської Федерації, викликав обурення у гравців ринку.

Українські телеком-компанії піддали нищівній критиці урядову постанову, в якій прописано спосіб блокування російських інтернет-сайтів. Відповідний проект нормативного документу цього тижня схвалила Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Відео дня

Президент Петро Порошенко підписав указ про блокування низки інтернет-ресурсів з Російської Федерації (РФ) ще в травні минулого року. Зокрема, відтоді в нашій країні заборонені всі сервіси Яндекс, Mail.ru, соцмережі ВКонтакте та Одноклассники.

Однак тоді, в 2017 році, телеком-оператори не отримали чітких вказівок, як саме виконувати указ, тому виникла потреба у роз’ясненні. Кабінет міністрів підготував проект своєї постанови та відправив на узгодження до низки державних органів.

З документу випливає, що провайдери змушені будуть блокувати заборонені інтернет-сайти за доменними іменами та відповідними IP-адресами. Для цього на магістралях, які з’єднують Україну з іншими державами, буде встановлено спеціальне обладнання.

За словами члена правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Максима Тульєва, йдеться про Deep Packet Inspection (DPI), яке дає змогу детально фільтрувати трафік. Його здивувало, що подібні "чорні скриньки" державні органи збираються встановити на мережах приватних компаній і самостійно ними керувати. "Безліч юридичних порушень у тексті та процедурі, але то таке", — прокоментував він урядову постанову.

Голова правління ІнАУ Олександр Федієнко був більш категоричним. "Це граблі, на які нас свідомо хочуть затягнути", — підкреслив він. За його словами, запровадження DPI – це дуже ризиковане технічне рішення, завдяки якому можна буде заблокувати все і всіх за короткий проміжок часу.

Інші експерти розкритикували президентський указ відразу після його появи. Голова ради Асоціації "Телекомунікаційна палата України" Тетяна Попова заявила, що блокувати щось в інтернеті цілком безглуздо, адже існує безліч способів обійти такі заборони.

На думку президента холдингу Internet Invest Group Олександра Ольшанського, блокувати сайти з РФ треба було ще в 2014 році – тоді подібні дії може й мали б сенс. Він зазначив, що інтернет – це дуже особливе середовище. І будь-який засіб для блокування в інтернеті в мільйон разів дорожчий від способу обійти таку заборону.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X