В одному з кафе Starbucks на ноутбуках відвідувачів таємно добували криптовалюту

14 грудня 2017, 15:19
Провайдер Starbucks в аргентинському місті Буенос-Айрес налаштував Wi-Fi таким чином, щоб таємно майнити криптовалюту

Проблему виявив на початку грудня користувач Twitter під ніком Noah Dinkin, повідомляє Motherboard.

Чоловік виявив, що його ноутбук став підключатися до Wi-Fi приблизно на 10 секунд довше, ніж раніше. Коли він подивився код сторінки, яка відкривається при підключенні, то знайшов на ній код сервісу CoinHive. Цей сервіс дозволяє вбудовувати майнер криптовалюти Monero в різні сайти. Відзначається, що використання скрипту при підключенні - порівняно новий підхід для таємного Майнінг.

Відео дня

Про свою знахідку відвідувач повідомив в Starbucks, представники якого 12 грудня на офіційній сторінці в Twitter підтвердили інцидент і запевнили, що провайдер "вирішив проблему".

За словами представника Starbucks, проблема з Monero торкнулася тільки одного закладу в Буенос-Айресі і вина за це лежить на постачальнику інтернет-послуг, а не на самій мережі кав'ярень.

"Як тільки ми були попереджені про ситуацію в цьому конкретному магазині на минулому тижні, ми прийняли оперативні заходи, щоб зв'язатися з нашим інтернет-провайдером, він вніс необхідні зміни для того, щоб забезпечити наших клієнтів безкоштовним і безпечним Wi-Fi. У нас немає ніяких побоювань, що це може зустрічатися в інших наших кафе", - повідомили в Starbucks.

Раніше НВ повідомляло, що в Австрії кібер-злодії викрали біткоіни вартістю понад 100 000 євро ($117 000) з одного облікового запису. Це сталося, коли чоловік зареєструвався в громадській бездротовій мережі ресторану.

Показати ще новини
Радіо НВ
X