В Австралії будуть штрафувати за коментарі в соцмережах. Це може повністю змінити інтернет

9 вересня 2021, 20:03
НВ Преміум

Видавці можуть отримати штраф за наклепницькі коментарі, які читачі будуть залишати в їхніх соцмережах. Це рішення набагато глибше і складніше, ніж здається на перший погляд.

На початку 2021 року Австралія першою в світі зобов'язала Facebook і Google платити за розміщення місцевого контенту на своїх платформах. Це сталося після тривалих переговорів і навіть шантажу з боку Техногіганта — Google погрожувала заборонити доступ до пошуковика, а Facebook обіцяла заборонити австралійцям ділитися контентом у соцмережі.

Відео дня

Проте, владі вдалося домовитися з компаніями, після чого вони повинні були вступити в переговори з місцевими ЗМІ, щоб визначити суму, яку вони повинні будуть платити. Компромісу вдалося досягти ще й завдяки тому, що кінець кінцем норми закону були спрощені — Техногіганти могли бути звільнені від обов'язкової плати, якщо вони доведуть, що зробили «значний внесок» в австралійську медіаіндустрію.

Прикладом австралійців заразилися в Євросоюзі — європейські депутати вирішили, що Google і Facebook дійсно повинні платити ЗМІ за новини, які вони використовують на своїх сторінках.

Тепер Австралія може привнести в світ нові стандарти, які можуть мати далекосяжні наслідки для користувачів соціальних мереж. 8 вересня Верховний суд постановив, що видавці несуть відповідальність за наклепницькі коментарі під своїми публікаціями.

Фактично це означає, що будь-який власник сторінки в соціальній мережі — власник ЗМІ, адміністратор сусіднього магазину, групи, присвяченій любові до тварин, і навіть звичайний користувацький аккаунт у Facebook — може бути притягнутий до суду за зневажливе ставлення до коментарів, опублікованих на їхній сторінці.

Це рішення стосується не тільки Facebook, але й інших соцмережах на кшталт Twitter, Instagram тощо, і навіть звичайних новинних сайтів, де існує можливість коментування. Це рішення суду цілком може дуже сильно вплинути як на роботу ЗМІ, так і на життя в соціальних мережах в цілому. Щоб не ризикувати, багато хто вже зараз розглядають можливість відключення коментарів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X