Всередині Антихрист. Патріарх Кирило пояснив росіянам, як влаштований інтернет

10 січня 2019, 10:31

В інтерв'ю телеканалу Росія 1 єпископ Російської православної церкви патріарх Кирило сказав, що гаджети та інтернет можуть бути під контролем диявола.

"Я зовсім не проти технічного прогресу", - говорить в своєму "Різдвяному інтерв'ю" головний батюшка Росії патріарх Кирило. Відомий ведучий Володимир Кисельов поцікавився у єпископа, чи дійсно гаджети обмежують свободу, але, своїм питанням, в черговий раз зробив патріарха Кирила ньюзмейкером для ЗМІ по всьому світу.

Відео дня

Володимир Гундяєв (так звуть патріарха Кирила в житті) почав свою відповідь зі збитої теми про контроль над інтернет-простором та збір особистої інформації користувачів. Здавалося, 72-річний священик прочитає лекцію про big data, таргетовану рекламу та монополії великих інтернет-корпорацій, але розмова повернулася трохи в іншу сторону:

"Всякий раз коли ви користуєтеся гаджетом, хочете ви цього, чи ні, включаєте геолокацію, чи ні, хтось може точно знати де ви перебуваєте, чим ви цікавитеся, чого ви побоюєтеся, і, тому, всесвітня мережа гаджетів дає можливість здійснювати вселенський контроль над людським родом".

Виявилося, влада над усім в інтернеті, починаючи від "переговорів двох подружок на прості теми", - це зовсім не про комерцію і міжнародні спецслужби, а про боротьбу світла і темряви, бога і диявола:

"Контроль з однієї точки - це передвістя пришестя Антихриста. Антихрист - це та особистість, яка буде на чолі всесвітньої павутини, яка контролює весь людський рід".

Як тобі таке, Google? Поки єретики і нехрещені сміються, патріарх Кирило впевнений, - інтернет несе небезпеку, і, якщо ми не хочемо наблизити апокаліпсис, потрібно запобігти створенню єдиного центру контролю.

Дісталося від Володимира Гундяєва і гаджетам: "Диявол дуже мудро діє. З одного боку, ось вам іграшка, яка дає безмежну свободу, немає відстані, все на вашому екрані, доступ до інформації. Але з іншого боку, людина повністю поглинена цією технологією, вона йде з реальності".

Єпископ РПЦ впевнений, що церква повинна про це говорити, "усвідомлюючи, що вона накликає на себе якро виражений гнів".

Нагадаємо, крім численних заборон і обмежень на використання інтернету, російська влада заявляла про можливе створення альтернативного онлайн-простору, який буде працювати всередині країни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X