Уряд України назвав дату розпродажу найкращих для 4G радіочастот

21 грудня 2017, 14:12
Український телеком-регулятор оголосив про те, коли проведе тендер з продажу найцікавіших для мобільних операторів ліцензій, необхідних для запуску "четвертого покоління"

Аукціон з продажу ліцензій на 4G в діапазоні 1800 МГц розпочнеться 26 лютого 2018 року. Таке рішення прийняла Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) на сьогоднішньому засіданні. Прийом заявок від бажаючих взяти участь у тендері НКРЗІ проводитиме з 26 грудня 2017 року до 26 січня 2018 року.

Відео дня

Найбільші мобільні оператори – Київстар, Vodafone Україна та lifecell – вже багато років використовують діапазон 1800 МГц, але тільки для 2G. Вони отримали частоти смугами – для передачі голосу цього цілком достатньо. Однак для високошвидкісного мобільного 4G-інтернету потрібні суцільні смуги. Для цього оператори повинні обмінятися радіочастотами – провести рефармінг. І отримати від держави дозвіл на запуск нового мобільного стандарту.

Раніше НКРЗІ заявила, що перший 4G-тендер відбудеться у січні наступного року, де виставить на продаж діапазон 2600 МГц. Операторам він малоцікавий, бо чим вища частота, тим менша територія покриття. Тому три згаданих оператори неодноразово висловлювали своє зацікавлення до запровадження 4G саме у спектрі 1800 МГц.

Читайте також: Нарешті 4G-зв'язок в Україні. Що це, коли запрацює та хто від цього виграє

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X