Уряд США може без рішення суду вимагати від підприємств допомоги в стеженні за громадянами - ЗМІ

5 грудня 2017, 10:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Американська влада не потребують схвалення Суду з нагляду за зовнішньою розвідкою для того, щоб попросити технічну компанію впровадити бекдор в свої продукти

Тільки в разі, якщо компанія відмовиться виконати прохання, чиновники зможуть звернутися до суду, йдеться в статті ZDNET.

Чиновники запевняють, що уряд може використовувати свої юридичні повноваження для того, щоб таємно просити компанію в США про технічну допомогу, наприклад, про впровадження бекдору, тобто навмисного спотворення алгоритму в продукті. Уряд США спирається на розділ 702 Закону про нагляд за зовнішньою розвідкою.

Відео дня

Критики вже давно стверджують, що уряд має широкі можливості для проведення спостереження в рамках широких погоджень з Судом з нагляду за зовнішньою розвідкою (FISC). Зокрема, FISC може затвердити щорічну сертифікацію, що підтверджує, що уряд вимагає допомоги від технічної компанії США, але суд не вимагає опису того, для чого потрібна конкретна допомога. Це дає уряду широке коло повноважень видавати директиви без будь-якого подальшого затвердження або перегляду.

Цікаво, що в парламент США вже внесений законопроект, який буде вимагати від уряду отримувати схвалення від FISC для кожного запиту про допомогу.

Раніше НВ повідомляло, що фахівці Apple запропонували Федеральному бюро розслідувань допомогти розблокувати iPhone Девіна Келлі, який розстріляв прихожан в техаської церкви. У минулому році Apple відмовив спецслужбам в доступі до особистих файлів в iPhone Сайєда Фарука, відомого як стрілок з Сан-Бернардіно. Тепер же ситуація змінилася і представники компанії з Купертіно самі запропонували допомогу слідству.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X