Українського студента не пустили в США після перемоги в стипендіальній програмі Apple

22 травня 2018, 13:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Cтудент з Харкова Олег Дрейман, який виграв участь у стипендіальній програмі Apple, не поїде на WWDC 2018.

Олег Дрейман живе і вчиться в Харкові, на кафедрі Програмної інженерії в Харківському національному університеті радіоелектроніки. В цьому році за свій проект Paperville Олег отримав стипендію від Apple, повідомляє AIN.ua.

Відео дня

В рамках стипендії компанія надає талановитим студентам в галузі точних наук квиток на свою конференцію для розробників WWDC, житло на час поїздки, а також безкоштовне членство в Програмі розробників Apple на рік. Всього Apple видає не більш ніж 350 таких стипендій на рік. Олег став єдиним стипендіатом з України в цьому році.

"Виграти стипендію WWDC було мрією. Це моє найбільше професійне досягнення на поточний момент і величезна можливість. Але я не зможу її реалізувати, тому що Сполучені Штати не хочуть бачити мене у себе протягом 10 днів. Ну що ж, я з цим змирюся" - написав Олег.

Олег подавався на візу двічі і обидва рази отримав відмову. За його словами, причиною стало те, що у нього немає офіційного працевлаштування. Кожна спроба коштувала Дрейману близько $160 і приблизно десяти днів очікування. Перша співбесіда в посольстві була 7 травня, друга і поки остання - 16 травня.

"Дуже важко отримати візу тут (в Україні), якщо у тебе немає роботи", - пояснили йому в посольстві США.

Дрейман звернувся за допомогою до Apple після першої ж відмови, проте в компанії його проблему вирішити не змогли. Натомість Apple обмежилася стандартними відписками - спершу "ми вивчаємо вашу проблему", а в підсумку "нам дуже шкода".

"Звісно, я не звинувачую Apple в тому, що мені відмовили в візі. Але я звинувачую Apple за те, що мене тримали в невіданні. Вони просто так або інакше мене ігнорували і це дуже бентежить", - наголосив студент.

"На момент перемоги в конкурсі я думав, що це мій останній рік, але зараз я планую продовжувати навчання і вступати до магістратури. Проте, сам факт перемоги в цьому конкурсі - це неймовірний успіх для мене і безумовно наразі головне досягнення в моєму житті. Я не вважаю себе супергенієм і не можу з упевненістю сказати, що зможу це досягнення повторити", - зізнався він в коментарі.

WWDC 2018 пройде з 4 по 8 червня у виставковому центрі McEnery в Сан-Хосе, Каліфорнія. На заході будуть вперше показані нові операційні системи Apple: iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 і tvOS 5, а також очікується низка апаратних новинок.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X