Український метеоцентр звинуватили в майнингу криптовалют на офіційному сайті

14 березня 2018, 13:36

На сайті Українського Гідрометцентру виявили JavaScript-майнер, який можна встановити в код сайту, щоб добувати криптовалюту непомітно для відвідувачів.

Існування скрипта CoinHive ніяк не приховувалося, він був встановлений на самому початку HTML-коду і не захований в інших файлах, повідомляє профільний сайт AltCoin.

Можливо, сайт став жертвою хакерів, але є і ймовірність того, що прихованим майнингом займаються технічні фахівці Українського Гідрометцентру.

Відео дня

Скрипти для прихованого майнингу визначаються більшістю антивірусних програм, як шкідливі. Їх робота в браузері може призводити до 100% завантаженості комп'ютера і його зависання, що може призвести до втрати даних і інших неприємних наслідків. З жовтня 2017 року скрипт CoinHive займає 6 місце в списку найбільш поширених шкідливих програм.

У неділю, 11 лютого, НВ повідомляло, що понад 4200 сайтів, в тому числі ті, що належать державним організаціям США і Великої Британії, були заражені вірусом, який змушував таємно майнити криптовалюту.

Вірус являє собою шкідливу версію плагіна Browsealoud. Він проникав у комп'ютери користувачів через інфіковані сайти і змушував їх майнити криптовалюту Monero, добуваючи гроші для хакерів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X