Удар по класику. Нейромережа визначила, хто написав п'єсу Шекспіра Генріх VIII

25 листопада 2019, 14:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Чеський дослідник Пьотр Плехач розробив систему машинного навчання, яка визначила, які частини Генріха VIII, ймовірно, були написані не Шекспіром.

Вчений вважає, що принаймні частину п'єси створив сучасник англійського класика Джон Флетчер.

Автор роботи навчив алгоритм розпізнавання вибору слів і ритмів п'єс Шекспіра і Флетчера того часу (наприклад, Буря і Валентиніан відповідно) і використовував техніку «ковзного вікна» для вивчення цих стилів, не турбуючись про початок або кінець сцени. Результати були одночасно очікуваними і дивовижними.

Відео дня

Штучний інтелект визначив, що Флетчер написав трохи менше половини п'єси. Однак місця, де працював Флетчер, можна вважати несподіваними. Наприклад, останній часто починав і закінчував сцени, а в творі присутні глави змішаного авторства. Таким чином, Шекспір і його колега, можливо, часом працювали дуже тісно.

Нейромережа також виключила участь в написанні Генріха VIII іншого драматурга того часу, Філіпа Массінгера.

Цей підхід поки не може остаточно вирішити суперечки про авторство. Наприклад, можливо, що Шекспір чи Флетчер просто наслідували один одному.

Проте, новий алгоритм може бути дуже корисним. На додаток до відповідей на історичні питання, він може допомогти виявити плагіат, розпізнавши стиль, який не схожий на стиль того чи іншого автора.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X