У Росії запропонували залучити волонтерів до цензури інтернету

12 липня 2018, 17:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністр внутрішніх справ Росії говорить, що він хоче, щоб громадяни самі шукали в інтернеті заборонені матеріали.

За словами глави відомства Володимира Колокольцева, добровольці повинні активізувати роботу з пошуку забороненої інформації, пише ZDNET.

Цікаво, що, за даними російського видання РБК, мова про це зайшла на Всеросійському форумі пошуково-рятувальних загонів, де обговорювалися дії волонтерів з пошуку зниклих людей.

Відео дня

"Органи внутрішніх справ завжди потребують підтримки з боку громадськості. Ці партнерські відносини можна вибудовувати не лише для надання допомоги в пошуку людей, які зникли безвісти. Але і будувати партнерські відносини в моніторингу мереж інтернет з пошуку забороненої інформації, щодо профілактики наркомафії, підліткової злочинност ", - сказав Колокольцев.

"Російській владі подобається піддавати цензурі інтернет. У списку заборонених сайтів міститься все, починаючи від ЛГБТ-сайтів і закінчуючи критиками Кремля і сайтами, які нібито ведуть терористичну пропаганду, що є основним виправданням багатьох російських законів про цензуру", - зазначають журналісти ZDNET.

Вони підкреслюють, що Китай вже давно використовує цивільних добровольців для пошуку онлайн-платформ для обговорення питань, які влада хоче приховати. Типова тактика полягає в тому, щоб добровольці увійшли в дискусію і ховали політичну розмову за допомогою дезінформації або зміни предмета обговорення. Можливо, що подібну тактику можуть застосувати і в РФ.

Раніше НВ повідомляло, що в РФ затвердили попередній стандарт для мобільних додатків, який містить "всього" 87 вимог до їх функціоналу. Документ містить вимоги до продуктивності, функціональності, зручності користування та безпеки. В описі стандарту зазначається, що мобільний додаток має вимагати "абсолютний мінімум дозволів" для роботи, пояснювати, навіщо вони потрібні.

"Раніше в Росії не було держстандартів в області мобільних додатків, і розробники орієнтувалися на гайдлайни корпорацій, зокрема Google і Аpple", - зазначив заступник керівника Роскачества Ілля Лоєвський.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X