Санкції працюють. У Росії скаржаться на подорожчання комп’ютерів та комплектуючих

У Росії дефіцит поставок комп’ютерів та комплектуючих (Фото:LukaFunduk/depositphotos)
Дефіцит мікросхем у Росії, до якого призвели санкції США, вже відчувається звичайними споживачами. Роздрібні мережі фіксують значне підвищення цін на комп’ютери та комплектуючі.
Про майбутню технологічну кризу в Росії попереджав багато хто. Проте місцеві жителі, натхненні ура-патріотизмом прокремлівських ЗМІ, не відчували дискомфорту досі. Тепер наслідки санкцій помітили майже всі.
Як повідомляє російське видання Известия з посиланням на свої джерела, у РФ вже є дефіцит комплектуючих. А ті, що є, коштують набагато дорожче, ніж раніше. Так, вартість процесорів та відеокарт лише за місяць зросла вдвічі. Услід за останнім елементом традиційно додали в ціні й комп’ютери, оскільки саме відеокарти становлять до 50% вартості всього пристрою.
Трохи менш відчутно подорожчали материнські плати та SSD-накопичувачі - на 40%, системи охолодження та оперативна пам’ять — на 30%, блоки живлення та корпуси — на 20−25%.
Важко вивести підсумкову цифру подорожчання комп’ютерів, оскільки торгові мережі в паніці робили націнку, не відштовхуючись від звичайних умов ринку. Місцями пристрої подорожчали втричі-вчетверо, а багато з них взагалі тепер недоступні для купівлі в Росії.
Джерело Известий зазначає, що у останнім часом намітилося невелике зниження з допомогою зростання курсу рубля. Але воно не триватиме довго, оскільки курс місцевої валюти має символічне значення, а ось дефіцит постачання цілком реальний.
Нагадуємо, російські мобільні оператори відчувають нестачу обладнання через вихід з ринку найбільших його постачальників, Nokia та Ericsson. Це вже позначилося на вартості обслуговування мереж, підвищивши її на 40%, причому фахівці прогнозують зростання до 80% найближчим часом.
Тим часом, у Росії вигадали, як замінити імпортні смартфони на власний продукт. Але імпортозаміщення вкотре не вдалося.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.