У Росії запровадили штрафи для пошукових систем за видачу "заборонених" посилань

5 червня 2018, 12:33

Держдума Росії ухвалила в третьому читанні законопроект, який вводить штрафи для операторів пошукових систем за видачу посилань на заборонені в РФ сайти.

Поправки про це вже внесли до Кодексу РФ про адміністративні правопорушення, повідомляє ТАСС.

Як зазначається в законі, "невиконання пошуковими системами обов'язків по припиненню видачі за запитами користувачів посилань на заблоковані інформаційні ресурси буде загрожувати штрафом для громадян у розмірі від 3 тис. до 5 тис. рублів, для посадових осіб - від 30 тис. до 50 тис. рублів, для юридичних осіб - від 500 тис. до 700 тис. рублів".

Відео дня

Аналогічні штрафні санкції запроваджено за невиконання оператором пошукової системи обов'язки з отримання доступу до інформаційної системи Роскомнадзора, що містить перелік відомостей про сайти, заблокованих в Росії.

Поправки в КпАП є супутніми до закону про анонімайзери, що був ухвалений наприкінці весняної сесії Держдуми 2017 року. Цей документ забороняє власникам інформаційно-телекомунікаційних мереж та інформаційних ресурсів надавати можливості для доступу до заборонених в РФ сайтів.

Нагадаємо, Роскомнадзор через суд домігся постанови про блокування Telegram в Росії після того, як месенджер не надав ФСБ ключі для дешифрування повідомлень користувачів. Для обходу заборони компанія почала використовувати хостинги Amazon і Google.

Відомство зазначало, що дії керівництва месенджера загрожують безпеці країни: через Telegram поширюють інформацію терористи, а у ФСБ немає можливості розшифровувати повідомлення.

Водночас 15 травня стало відомо, що рішення Таганського районного суду Москви про блокування доступу до Telegram не вступило в силу, оскільки було оскаржено представниками мессенджера.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X