Торенти проти санкцій. У Росії узаконили піратство, щоб помститися компаніям із недружніх країн

RuTracker розблокували (Фото:RuTracker)
Останнім часом росіяни втратили серіали Netflix та прем'єри Warner Bros. У кінотеатрах складають графік показів російських фільмів, починаючи з Брат-2, і влада вирішила підсолодити гірку пігулку вітчизняного кінопрому своїм громадянам.
Як завжди, дивним і, м’яко кажучи, нецивілізованим способом. Зокрема, легалізацією комп’ютерного піратства. Відомо, що на території країни вже працює RuTracker — найбільший файлообмінник, робота якого була заборонена у 2016 році.
Російська влада, мабуть, вирішила, що тримати обличчя перед Заходом уже не потрібно, все одно нікого не обдуриш, тому боротися за священний інститут інтелектуальної галузі не варто.
Саме так слід трактувати нормативний документ від 4 березня. «План першочергових дій із забезпечення розвитку російської економіки в умовах зовнішнього санкційного тиску», в якому перераховані заходи щодо підтримки різних галузей російської економіки.
Згідно з цим документом, влада пропонує скасувати кримінальну та адміністративну відповідальність за використання неліцензованого в РФ програмного забезпечення, «що належить правовласнику з країн, які підтримали санкції».
Як це може працювати щодо сервісів, доступ до яких здійснюється через хмару, неясно, але загальна мета полягає в тому, щоб згладити перехід Росії від товарів іноземних компаній до рішень, розроблених усередині країни. З огляду на масштаби цього заходу комп’ютерне піратство, ймовірно, стане нормою на довгі роки.
Що ще зміниться у сфері захисту інтелектуальної власності
У пункті 6.7.1 далі пропонується запровадити механізм примусового ліцензування програм для ЕОМ та баз даних, який надає державі «права на винахід, корисну модель, промисловий зразок щодо програм для ЕОМ, баз даних, топологій інтегральних мікросхем».
У Росії також є план паралельного імпорту,
Все це — зелене світло для піратства та беззаконня, якщо розглядати питання з погляду законодавства. І цілком логічно припустити, що великі компанії, що пішли з російського ринку, не будуть мовчки дивитися на те, що їх продукт використовують без дозволу. Тобто у майбутньому Росію захлисне хвиля судових позовів.
Втім, ця країна вже давно не думає про своє майбутнє.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.