І все-таки Чебурнет. Дмитро Медведєв розпочав створення російського інтернету

19 квітня, 12:50
Росія хоче свій «суверенний» і повністю контрольований державою інтернет (Фото:відкриті джерела)

Росія хоче свій «суверенний» і повністю контрольований державою інтернет (Фото:відкриті джерела)

Диктатор Володимир Путін видав указ про створення міжвідомчої комісії із забезпечення технологічного суверенітету у сфері критичної інформаційної інфраструктури. Це означає, що РФ готується до залізної завіси в цифровому середовищі.

Чутки про те, що це станеться рано чи пізно, ходили давно. Так, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що інтернету потрібні «універсальні домовленості», а Дмитро Медведєв ще в лютому стверджував, що Росія «законодавчо і технологічно готова до відключення від глобального інтернету», проте уточнив, що передумов до цього поки що немає.

Відео дня

Очевидно, зараз вони з'явилися. Зважаючи на все наростаючий санкційний тиск, який завдав колосального удару російському IT і телекому, Путін видав указ про створення групи, відповідальної за «технологічний суверенітет» російського інформаційного простору. Поки що йдеться лише про об'єкти критичної інфраструктури.

Забезпечуватимуть незалежність від глобальної мережі глави ФСБ, Росгвардії, Міноборони, СЗР, МВС, МНС, Мінпромторгу, Міносвіти, Мінтрансу, Мінфіну, Мінцифри, Мінекономрозвитку, Міненерго, ЦБ РФ, ФМС, «Росатома», «Роскосмосу», «Ростем» інші. Усього – 27 членів. А очолить її Дмитро Медведєв.

Формально, цей почин продиктований практичними мотивами, нестачу західних технологій потрібно компенсувати улюбленою російською справою — імпортозаміщенням. Проте створення суверенної мережі дозволить повністю контролювати інформаційний потік усередині країни, зробивши диктатуру Кремля абсолютною.

Нагадаємо, нещодавно глава Ради з прав людини за президента Росії Валерій Фадєєв розповів, чому в РФ не хочуть блокувати популярний відеохостинг YouTube. Причина — бажання Росії просувати свій наратив.

Показати ще новини
Радіо НВ
X