У Росії хочуть націоналізувати YouTube, змусивши його служити на благо РФ. Це не жарт

13 квітня, 17:29
RuTube не справляється, тому росіяни хочуть націоналізувати YouTube (Фото:YouTube)

RuTube не справляється, тому росіяни хочуть націоналізувати YouTube (Фото:YouTube)

Член комітету Державної думи Росії з бюджету та податків Євген Федоров запропонував конфіскувати популярний відеохостинг YouTube та змусити його служити батьківщині та її громадянам.

У Росії почалася криза, і місцева влада готова зробити кроки для стабілізації ситуації. В їхньому арсеналі цих кроків, як відомо, лише два: імпортозаміщення та націоналізація. Оскільки замінити YouTube на місцевий аналог RuTube не вийшло, відеохостинг вирішили націоналізувати.

Відео дня

Євген Федоров назвав ресурс «ворожим» і запропонував конфіскувати його так само, як конфіскують майно росіян у цивілізованих країнах. Чиновник вважає, що дата-центри YouTube знаходяться на російських серверах, тому їх можна вилучити. Подібним чином він пропонує вчинити і з фінансовими потоками, щоправда, механізм цієї дії не уточнює.

При цьому чиновник, який раніше виступав проти блокування ресурсу, вважає за можливе продовжити його роботу за допомогою місцевої «професійної команди».

«Так, у ньому велика інтелектуальна складова, яка різниця? Оголошується конкурс, формується професійна команда, — каже він в інтерв'ю радіо Говорить Москва. — Видається, припустимо, держбанком кредит на формування заходу — і все, соцмережа береться під національний контроль».

Після націоналізації відеохостингу потрібно дати нове ім'я, наприклад Руснод. Ймовірно, це має відношення до Російського національного визвольного руху — організації, що займається визволенням РФ від колоніальної залежності від США і очолюється Федоровим.

Чиновник також запропонував рахувати ресурс «трофеєм».

Показати ще новини
Радіо НВ
X