У блоках Bitcoin виявили сліди дитячої порнографії

21 березня 2018, 13:37

Дослідники виявили, що в деяких фрагментах блокчейна, який використовується для функціонування криптовалюти Bitcoin, містяться сотні посилань на дитячу порнографію.

Блокчейн є ланцюжком блоків, в яких можуть зберігатися замітки або файли. Частина цих файлів містили посилання на порнографію, повідомляє Gizmodo.

Окремі блоки в загальному ланцюжку зберігають записи транзакцій і можуть потенційно зберігати невеликі замітки або файли - часто замітки просто використовуються для підтвердження того, для чого була потрібна транзакція.

Відео дня

Дослідники приступили до вивчення приблизно 1600 файлів. Команда виявила, що 99 відсотків файлів складаються або з тексту, або з зображення, а відносно невелика кількість файлів містить сексуальний контент - всього вісім. Але один з цих файлів був ідентифікований як порнографічний образ неповнолітнього суб'єкта. Два інших файли містили в цілому 274 посилання на жорстоке поводження з дітьми, 142 з яких були пов'язані з даркнетом.

"Наш аналіз показує, що певний зміст, наприклад, незаконна порнографія, може зробити просте володіння Bitcoin незаконним", - наголошують автори дослідження з Рейнсько-Вестфальського технічного університету Ахена.

Як відзначають дослідники, "оскільки всі дані блокового ланцюга завантажуються і постійно зберігаються користувачами, вони несуть відповідальність за будь-який небажаний контент, доданий в блок-ланцюжок іншими. Отже було б незаконно брати участь в системі на основі блокчейн, як тільки вона буде містити незаконний контент".

Блокчейн - це ланцюжок транзакцій, куди включаються всі підтверджені операції. Блокчейн постійно синхронізується і додає нові транзакції, якщо вони з'являються. Теоретично блокчейн Bitcoin має зберігати транзакції і файли необмежений час. Це означає, що посилання на порнографічні матеріали теж неможливо видалити.

Раніше НВ повідомляло, що месенджер Telegram пропав з App Store, оскільки команда магазину отримала повідомлення про нелегальний контент, зокрема дитячу порнографію в додатках. Після підтвердження її наявності, додаток прибрали з магазину, повідомили про це розробнику і повідомили відповідні органи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X