У 100 разів швидше. Як австралійські вчені зробили революцію у побудові інтернету

26 жовтня 2018, 20:03

Дослідники з Мельбурну змогли значно збільшити швидкість передачі інформації в мережі за допомогою ефекту закрученого світла. За їх словами, технологію можна впровадити в поточну інфраструктуру інтернету.

Однією з головних неприємностей сучасної людини є низька швидкість інтернет-з'єднання. Дратувати може як довге завантаження відео у високій якості, так і неопізнане місцерозташування під час замовлення таксі або керування автомобілем.

Відео дня

Навіть в Україні відсутність 3 або 4G-покриття в деяких місцях вже викликає обурення користувачів. Хоча, ще в середині 2000-х реальністю більшості українців були модеми віддаленого доступу, телефонний інтернет і обмежений трафік.

З приходом широкосмугових технологій, поняття швидкості інтернету стало досить відносним: якщо раніше кілька гігабайт можна було качати тиждень, - то зараз ніхто не замислюється про те, які обсяги інформації щомиті циркулюють в мережі.

Але, виявляється, і цього тепер мало, адже кількість оцифрованих речей, які безперервно повинні отримувати/передавати дані, зростає в геометричній прогресії, і навіть високошвидкісне підключення вимагає доопрацювань.

Своє рішення запропонували вчені з Мельбурнського королівського технологічного університету.

Що винайшли?

Дослідники оптики винайшли перший у світі нанофотонічний пристрій для кодування і обробки даних, передає видання Inverse.

Розробники використовували так званий ефект "закрученого світла", за допомогою якого їм вдалося збільшити обсяг даних, переданих через традиційний волоконно-оптичний інтернет-кабель.

Чому це важливо?

Оптоволокно є найбільш поширеним каналом передачі даних - такий кабель прокладений під усім світовим океаном.

Нова технологія австралійських вчених дозволить не руйнувати цю інфраструктуру, а, навпаки, удосконалити її до небувалих раніше швидкостей обробки інформації.

Повідомляється про збільшення швидкості передачі даних в 100 разів.

Як працює система?

Оскільки чинне широкосмугове підключення використовує для передачі даних видимий нам спектр кольорів, вчені вирішили задіяти і невидимі для людини кольори, за рахунок зміни напрямку світла. Саме цей оптичний ефект і називається "закручуванням світла".

Крім цього, після зміни структури волокна, яке передає дані, інженерам потрібно було розробити і метод розшифровки нового сигналу.

"Раніше, для цього треба було б пристрій, розміром зі стіл, що абсолютно недоцільно для телекомунікацій. Але, використовуючи ультратонкі нанофотонні чіпи, які можуть вимірювати частку міліметра, наш винахід удосконалює систему і може бути встановлено на кінцевій частині оптоволоконного кабелю", - говорить один з авторів роботи Доктор Хаоран Рен.

По суті, вчені змогли збільшити пропускну здатність існуючих інтернет-проводів, завдяки використанню розширенню світового пучка, який несе інформацію.

Як це відіб'ється на користувачах?

Згідно Inverse, 99% всіх даних на планеті передається через 1,1 млн км оптоволоконних проводів, які розташовані під водою.

Але, оскільки запит на збільшення потужності і, відповідно, обсягів переданої інформації зростає, новий метод дозволить уникнути "інформаційного колапсу", за рахунок зміни кількості світлових імпульсів в налагодженій системі.

"Щомісячний інтернет-трафік на одну людину збільшився з 19 Гб в 2009-му до 109 Гб в 2016-му. До 2021-го US Telecom [Асоціація телекомунікацій США - ред.] прогнозує, що трафік користувачів США виросте до 264 Гб на місяць", - пише видання.

Технології хмарного обчислення, відео-стриммингу, системи віртуальної і доповненої реальності не тільки значно збільшують обсяги інформації в інтернет-мережах, але і вимагають постійного зростання швидкості їх передачі.

Творці нової оптичної технології запевняють, що розроблена система допоможе вирішити цю проблему і в цілому істотно вплине на розвиток телекомунікацій.

Як раніше писало НВ, на початку жовтня 2018-го, американський інтернет-провайдер Verizon запустив першу у світі комерційну мережу 5G, яка доступна жителям Х'юстона, Індіанаполіса, Лос-Анджелеса і Сакраменто.

Робоча швидкість найсучаснішої інтернет мережі становить близько 300 Мбіт/секунду, а максимальна сягає 1 Гбіт/секунду.

Наступною країною після США, яка отримає 5G-покриття повинна стати Південна Корея.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X