Це - сміття! Творець Linux розкритикував рішення Intel для вразливостей Meltdown і Spectre

23 січня 2018, 10:08

Лінус Торвальдс назвав "сміттям" серію патчів для блокування другого варіанту уразливості Spectre.

Таку заяву Торвальдс зробив в діалозі з інженером Amazon з Великобританії Девідом Вудхаузом, The Next Web.

За його словами, останні виправлення Intel для вразливостей Meltdown і Spectre "є цілковитим сміттям" (complete and utter garbage). При цьому представникам компанії він дорікає в помутнінні розуму. У Торвальдса виникає відчуття, що Intel створює видимість роботи, щоб уникнути судових позовів і перш за все намагається вирішити свої юридичні проблеми.

Відео дня

Торвальдс звернув увагу, що після встановлення нового патча користувач або адміністратор під час завантаження має вибрати, що саме потрібно робити. Це відбувається на такому низькому рівні, коли процесори, імовірно, не вимагатимуть нічого подібного, і такий вибір є непотрібним, а в гіршому випадку - вводить користувачів в оману і навіть може призвести до проблем з продуктивністю.

Для процесорного гіганта, додає Торвальдс, пріоритетом зараз є збереження прийнятного рівня продуктивності в загальноприйнятому наборі тестів, а іншими інтересами користувачів він готовий жертвувати.

"Ми серйозно сприймаємо зворотний зв'язок партнерів по галузі. Ми активно взаємодіємо зі спільнотою Linux, включаючи самого Лінуса, ми прагнемо працювати разом над рішеннями", - прокоментували цю заяву представники Intel.

Фахівці з безпеки Google 3 січня повідомили про виявлені вразливості в процесорах Intel, AMD і ARM. За їх словами, зловмисники можуть скористатися цими "дірками" для перегляду системної пам'яті, яка має бути недоступною.

Хтось несанкціоновано може читати паролі, ключі шифрування або іншу конфіденційну інформацію. Згадані уразливості також можуть вплинути на роботу комп'ютерів з графічними програмами або великими електронними таблицями. Швидкість обробки даних може знижуватися на 50%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X