Це не ми. Російські чиновники знайшли у вірусі NоtPetya український, а не російський слід

27 лютого 2018, 15:08

Російський міністр Микола Нікіфоров розповів про український слід у створенні вірусу NotPetya.

Росія не причетна до поширення вірусу NоtPetya, в цій історії є "український слід", заявив журналістам міністр зв'язку і масових комунікацій РФ Микола Нікіфоров у вівторок, повідомляє Інтерфакс.

Відео дня

"Ми не бачимо ніякого російського сліду. Український слід є, тому що його поширили через українську систему, через бухгалтерський софт", - сказав Микола Нікіфоров. Він зазначив, що вірус "міг зробити хто завгодно".

"Його зібрали з двох компонентів, які західні ЗМІ називають компонентами кіберзброї, розробленої АНБ, яка витекла в відкриті джерела до того, як був цей вірус створений. Лежали цеглинки у відкритому доступі, його зібрали й поширили. А звинуватили нас", - пояснив російський міністр.

Раніше в уряді Британії заявили, що влада Росії, зокрема, російські військові, були відповідальні за деструктивну атаку за допомогою вірусу NotPetya в червні 2017 року.

У Кремлі дані звинувачення Британії відкинули, назвавши їх "доказами русофобської кампанії".


Нагадаємо, 27 червня українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, проведеної за допомогою вірусу Petya.A.

Хакерські атаки були націлені на об'єкти критичної інформаційної інфраструктури енергогенеруючих і енергопостачальних компаній, об'єктів транспорту, низки банківських установ, телекомунікаційних компаній. Вірус атакував і Кабінет міністрів України.

Потужна хакерська атака почалася з України, а потім сталася і в 64 інших країнах. Експерти назвали винуватцем зараження ПК програму ME Doc, використовувану в бухгалтерії.

При цьому, за даними розробників словацького антивіруса ESET, більш ніж 75% атак вірусу Petya.A припали на Україну.

В СБУ заявили, що метою масштабної хакерської атаки була дестабілізація ситуації в Україні.

Пізніше СБУ оприлюднила рекомендації щодо захисту від вірусу Petya.A.

Крім того, президент України Петро Порошенко заявив про наявність даних, що підтверджують причетність РФ до організації кібератак на інфраструктуру країни в кінці червня.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X