Трамп заборонив використання смартфонів Huawei і ZTE в уряді

14 серпня 2018, 17:15

Президент США Дональд Трамп підписав указ, який забороняє використання смартфонів китайських брендів в Білому домі і інших урядових установах.

Закон буде діяти протягом двох років після підписання, пише PhoneArena.

Чиновники побоюються, що використання апаратного забезпечення від китайських компаній може бути загрозою безпеки, і законопроект про обмеження їхньої присутності в державних установах очікувався протягом декількох місяців. Цей законопроект був підписаний президентом Трампом 14 серпня і починається дворічний період, протягом якого необхідно внести необхідні зміни відповідно до нових правил.

Відео дня

Законопроект вплине не тільки на Huawei і ZTE, але і на низку інших китайських виробників в сфері зв'язку, а також буде застосовуватися до підрядників та інших зовнішніх організацій, які будуть працювати з урядом.

Це означає, що комерційний ефект для компаній буде значним, враховуючи, що в будь-який момент в уряді США працюють тисячі підрядників. Журналісти відзначають, що Huawei є одним з найбільших виробників мережевого устаткування для підприємств. Він поставляє велику кількість маршрутизаторів, комутаторів та інших важливих мережевих пристроїв. На подібні пристрої теж накладена заборона.

Крім двох великих компаній під удар потрапили Hytera Communications Corporation, Hangzhou Hikvision Digital Technology і Dahua Technology. Дозвіл на подальше використання пристроїв цих компаній може бути отримано в індивідуальному порядку.

Компанія Huawei не згодна з заходами, спрямованими проти них і їх конкурентів, і стверджує, що уряд США не надав доказів неправомірної поведінки компанії, що виправдовувало б заборону. Поки неясно, чи буде Huawei і інші компанії намагатимуться оскаржити закон.

Раніше НВ повідомляло, що Національний комітет Демократичної партії США рекомендував своїм кандидатам, які візьмуть участь в листопадових проміжних виборах до Конгресу, не використовувати китайські смартфони ZTE і Huawei. Таке попередження було розіслано комітетом після того, як він дізнався про плани партії закупити телефони фірми ZTE для своїх співробітників.

Показати ще новини
Радіо НВ
X