Тотальне домінування. Всі суперкомп'ютери в світі тепер працюють на Linux

16 листопада 2017, 09:04
За останні півроку операційні системи на базі Linux повністю витіснили інші ОС і тепер використовуються на всіх 500 найпотужніших суперкомп'ютерах.

При цьому в червні 2017 року системи Linux стояли на 498 комп'ютерах зі списку ТОП-500, повідомляє сайт OMGUbuntu.

Більшість з цих машин працює на спеціальних збірках Linux, які були зроблені саме для цих пристроїв. Однак, 5 суперкомп'ютерів працюють під управлінням Ubuntu, а ще 20 використовують одну з версій RedHat Enterprise Linux.

Відео дня

Найпотужнішим суперкомп'ютером у світі є Sunway Taihulight. Він використовує спеціальну версію Linux під назвою Sunway RaiseOS. Швидкість обробки даних цим комп'ютером становить 93 петафлопс - приблизно як 2 мільйони ноутбуків, що працюють в унісон.

Популярність Linux серед суперкомп'ютерів обумовлена двома факторами. По-перше, вчені можуть оптимізувати і модифікувати вихідний код Linux для конкретного апарату. Також використання Linux в суперкомп'ютерах є фінансово вигідним рішенням, оскільки вартість ліцензування користувальницького дистрибутива Linux однакова для будь-яких комп'ютерів.

Раніше НВ повідомляло про те, що Китай випередив США і став лідером за кількістю суперкомп'ютерів у світі. Серед 500 наймогутніших обчислювальних пристроїв в світі - 202 китайських і тільки 143 американських. При цьому китайські суперкомп'ютери Sunway Taihulight і Tianhe-2 в четвертий раз поспіль зайняли першу і другу позиції в списку.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X