Тоталітарна імперія Джобса. Як "безпечну" Apple звинуватили в стеженні і що це може означати

26 вересня 2018, 13:45

У новій iOS 12 виявили проблему в безпеці. Схоже, що Apple збирає дані про дзвінки та електронне листування своїх користувачів.

Поки ненависники Apple обливали брудом в мережі нові iPhone і їх вартість, експерти відзначають, що клієнти виявляють в чотири рази більший інтерес до покупки флагманської моделі Xs Max, ніж прогнозувалось, за два тижні після презентації модельного ряду на 2018 рік.

Відео дня

Як вже писало НВ, разом з трьома новими смартфонами Xs, Xs Max, Xr і четвертим поколінням Smart-годинника Apple Watch, розробники з Купертіно також випустили чергове оновлення своєї операційної системи iOS.

У останньому програмному забезпеченні Apple зробила акцент на безпеці пристроїв, додавши функцію блокування зовнішнього порту Lightning, менеджер паролів і зручне фонове оновлення системи.

Глава компанії Тім Кук неодноразово заявляв, що захист персональних даних користувачів є фундаментальним правом людини і одним з пріоритетів для інженерів Apple, тому їх пристрої мають бути безпечніше у цьому сенсі, ніж у конкурентів з Android.

Але, на днях стало відомо, що після виходу нового оригінального ПЗ, Apple ввела у віртуальному магазині iTunes можливість обліку дзвінків і електронного листування користувачів.

Представники Apple говорять, що збір даних необхідний для складання "рейтингу довіри" користувачів, - системи, яка допоможе боротися з шахрайством, хоча як це буде працювати конкретно - поки неясно.

"Щоб виявити і запобігти шахрайству, інформація про те, як ви використовуєте свій пристрій, враховуючи приблизну кількість телефонних дзвінків або відправлених і отриманих вами електронних листів, буде використовуватися для обчислення оцінки довіри до пристрою", - йдеться на сторінці iTunes Store and Privacy.

Журналісти ж відзначили - збір цих даних може бути небезпечним, оскільки незрозуміло, чому нововведення застосовується і до Apple TV, які не можуть відправляти і отримувати електронну пошту або телефонні дзвінки.

У Apple, в свою чергу, пообіцяли, що ніхто за користувачами стежити не буде. Як повідомляє Cult Of Mac, можливо, інформацію дійсно будуть збирати тільки для формування загальної картини, типу того, як часто і з якою періодичністю люди здійснюють дзвінки і відправляють email.

Проте, в мережі ситуацію порівняли з одним із епізодів серіалу "Чорне дзеркало", де люди оцінювали свою взаємодію один з одним для визначення соціально-економічного статусу, доступу до охорони здоров'я, транспорту і житла.

Звичайно, така метафора дещо перебільшена, адже максимум, що негативного може принести цей рейтинг - ваш аккаунт, помилково або по справі, буде обмежений для виконання певних фінансових операцій.

Навряд чи найблільш інноваційна IT-компанія у світі зможе впровадити щось схоже на "рейтинг громадської надійності" Китаю, де люди перебувають під постійним наглядом камер і отримують бали за свою соціальну активність або, навпаки, незначні проступки.

Та й, в принципі, навіть у найбагатшої світової корпорації з ринковою вартістю більше $1 трлн все одно не буде стільки влади, як у керівників КНР, щоб забороняти людям брати кредити, займати високі посади на роботі, залишати межі країни або, тим більше, заводити дітей.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X