Тисячі гаджетів на Android заразили новим вірусом для видобутку криптовалюти

8 лютого 2018, 13:40

Дослідники з китайської компанії 360Netlab, виявили вірус, який приховано видобуває криптовалюту Monero на Android-пристроях.

За дві доби після виявлення вірус, який отримав назву ADB.Miner вразив 7000 пристроїв, повідомляє ZDNet.

Новий різновид шкідливої ​​програми використовує інтерфейс налагодження ADB на порту 5555 для поширення. За замовчуванням цей порт закритий, але його можуть залишити відкритим для налаштувань. Після зараження вірус сканує той самий порт на інших пристроях, намагаючись передати себе далі.

Відео дня

"В цілому, ми вважаємо, що шкідливий код, який заснований на інтерфейсі налагодження Android зараз активно поширюється через так званих черв'яків і заразив більш ніж 5000 пристроїв протягом 24 годин. Постраждалі пристрої активно намагаються поширити шкідливий код", - відзначають експерти 360Netlab.

ADB.Miner використовується для майнінгу криптовалюти Monero. Черв'як ADB.Miner шукає пристрої з відкритим налагоджувальним портом 5555, заражає їх, а видобуту криптовалюту переводить на один криптогаманець. Найбільше постраждалих поки в Китаї та Південній Кореї.

Наразі розробники ADB.miner добувають криптовалюту Monero на двох різних пулах, але в обох випадках використовують для переказу виплат один і той самий гаманець, який поки порожній.

Вірус почав роботу ще 21 січня 2018 року, але його активність різко зросла 3 лютого 2018 року. Оскільки під управлінням Android працюють не тільки смартфони та планшети, зараження також піддаються, наприклад, розумні ТВ і різні приставки.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники знайшли новий тип шкідливих програм для Android, які служать для видобутку криптовалюти Monero. Робота цих програм під час видобутку криптовалют здатна нашкодити пристрою фізично.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X