Терабайт за секунду. У Китаї назвали дату запуску 6G-покриття

16 листопада 2018, 14:03

Міністр інформаційних технологій Китаю заявив, що 6G-мережі всередині країни почнуть розробляти з 2020-го. Республіка збирається конкурувати з Заходом за встановлення швидкісного інтернету.

Півроку тому в деяких містах України нарешті запустили 4G-інтернет. Українці тільки почали насолоджуватися новою технологією, як перша 5G-мережу вже почала працювати в американському Х'юстоні, Індіанаполісі, Лос-Анджелесі і Сакраменто.

Відео дня

Якщо технологічне відставання від США у нас вимірюється роками, то Китай взагалі готується до гіперскачку в майбутнє: на днях, міністр інформаційних технологій Китайської Народної Республіки Су Сінь заявив, що країна почне розвиток 6G-мереж з 2020 року.

Посилаючись на китайське державне медіа Securities Times newspaper, видання Alphr пише, що в країні повинні почати роботу над 6G-покриттям найближчими роками і комерціалізувати інноваційний вид зв'язку в 2030-м.

За словами міністра Су Сіня, технологія 6G дозволить завантажувати дані на швидкостях до одного терабайта в секунду, в той час як максимум 5G - один гігабайт в секунду. Повідомляється, що китайська мережа шостого покоління матиме більш широке покриття, ніж 5G, і зможе передавати інформацію на більшу висоту, працюючи практично як супутниковий інтернет.

При цьому, технологія повинна доповнити існуючі бездротові мережі і стати багатофункціональним інструментом для пристроїв, що вимагають високошвидкісного підключення.

Перш ніж почати роботу і інвестувати в 6G, влада країни шукає потенційні додатки, де можна буде застосувати такий зв'язок і розвивають 5G-мережі.

Попереду всієї планети

Останнім часом Китай чітко заявляє про свої наміри не лише конкурувати з США та іншими країнами за створення комунікацій нового покоління, а й планує стати світовим лідером у розвитку IT-технологій.

Так, нещодавно, з місцевого космодрому Січан китайці запустили в космос ще два супутники для навігаційної системи BDS.

Як вже писало НВ, в країні готують власну навігаційну систему BDS (BeiDou Navigation Satellite System), що повинна стати альтернативою американському GPS. Передбачається, що навігація BDS надасть точність до 2,5 м - майже в 10 разів більше, ніж у чинній GPS.

Система буде важливою не лише для армії Китаю, але і для різних комунікаційних сервісів, картографії, моніторингу погоди, пошукових і рятувальних операцій і т.і.

BDS навіть стане основою для китайської індустрії безпілотних автомобілів в рамках Космічного Шовкового шляху - проекту КНР по збільшенню прибутку від супутникової навігації.

До 2020-го Китай планує встановити 35 среднеорбітальних супутників на висоті близько 22 тис. км і додаткові 8 супутників на геостаціонарній і геосинхронній орбітах (більше 35 тис. км).

Раніше, влада Китаю заявляла про свої наміри стати лідерами в розвитку штучного інтелекту до 2030-го. Партія очікує, що до цього часу їх комп'ютерна індустрія буде коштувати $150 млрд.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X