Нова теорія змови: Інтернет помер кілька років тому, а практично все, що оточує нас тепер — боти і нейромережі

9 вересня 2021, 07:03

У Мережі набирає популярність нова теорія змови, відповідно до якої практично все, що оточує нас в інтернеті, є роботою нейромереж і спамерських пошукових роботів.

«Справжній» Інтернет припинив своє існування десь між 2016−2017 роками. Поступово нейромережі витіснили з нього людей, а тому тепер нашу онлайн-реальність створюють не люди, а машини. Це — головна ідея нової теорії змови, яка з’явилася в 2019 році і отримала своє поширення навесні 2021 року вибравшись за межі анонімних форумів.

Відео дня

Один з найбільш популярних постів, що пояснюють цю ідею, з’явився в січні на форумі Macintosh Cafe, який виглядає досить олдскульно і нетипово для сучасних сайтів. Користувач під ніком IlluminatiPirate написав великий текст, який, як він стверджує в коментарі для The Atlantic, був зібраний на основі різних ідей з паранормального розділу 4chan і форуму під назвою Wizardchan — досить специфічної онлайн-спільноти, учасники якої намагаються досягти мудрості, практикуючи магію і… целібат. Сам IlluminatiPirate є операційним керівником логістичної компанії в Каліфорнії, проте попросив не називати своє справжнє ім'я в цілях безпеки.

«Я потрапляв на однакові обговорення, одні і ті ж картинки і одні і ті ж відповіді, які репостили знову і знову, з року в рік — настільки часто, що з часом це приїлося і стало частиною повсякденності», — пише IlluminatiPirate. Він упевнений — більшість користувачів у соцмережах на кшталт Twitter, Reddit і Facebook — боти.

Показати ще новини
Радіо НВ
X