Телемедицина, сонячна енергетика, кібербезпека та блокчейн. Найяскравіші стартапи України 2017 року

29 грудня 2017, 07:02

Редакція НВ звернулася до представників галузі високих технологій з питанням, які стартапи здивували та зацікавили їх у 2017 році

Рік, що минає, в галузі стартапів запам’ятався як появою багатьох нових незвичайних і цікавих ідей, так і інформаційними приводами, пов’язаними з уже добре відомими "іменами" в середовищі стартапів.

Відео дня

Костянтин Васюк

виконавчий директор IT комітету Європейської Бізнес Асоціації

1. Cardiomo – революція телемедицини, адже портативний пристрій здатен відслідкувати порушення показників організму, проаналізувати і передати дані безпосередньо на смартфон.

2. Solargaps – це "революція" особисто мого списку, адже ідея "еко-штор" ніби на поверхні, але водночас це технологічно складне рішення. "Зелена енергія для кожного дому" - таке лого було б ідеальним для ґаджету.

3. BIOsens – біосенсор на основі IoT для виявлення мікотоксинів у харчових продуктах, цей пристрій можна застосовувати не лише вдома, але й перевіряти сировину в полі, на фермах чи підприємствах.

4. Spinbackup – актуальний стартап на основі технології blockchain допомагає впоратись з витоком даних (рішення резервного копіювання даних в хмарі і кібербезпека користувачів G Suite та Office 365).

5. LucidCatcher – пристрій, що допоможе отримати досвід усвідомлених снів. Розробники називають свій гаджет "йогою для снів".

6. Agri Eye – комплексне програмне рішення для агросектору (система автоматизації прийняття рішень, технологія дистанційного зондування та ін.).

7. Let’s Enhance – прощавай Photoshop або новий безкоштовний онлайн-сервіс для покращення фотосвітлин.

8. Delfast – електробайки з рекордним для такого виду транспорту запасом ходу в 380 км.

9. Luckfind.me – досить проста ідея з пошуку втрачених та знайдених речей, поки працює тільки в Києві. Щоб ідея "вистрілила", потрібно більше просування та використання зовнішніх комунікацій.

10. TechNovator – бездротовий пристрій для дистанційного заряджання смартфона, більше ніяких шнурків.

Олександр Майданюк

Head of Testing Center of Excellence at Ciklum + Co-Founder Test UA Startups

Ініціатива Test UA Startups існує вже три роки. Вона об’єднує українські стартапи та тестувальників програмного забезпечення, допомагає створювати екосистему для зрозтання українських стартапів. Партнер проекту – IT-компанія Ciklum.

За цей час ми "протестували" 18 українських проектів. Деякі стартапи з часів тестування почали активний ріст, а деякі майже зникли з поля зору.

Хочемо розказати про п’ятірку найцікавіших (на нашу думку) стартапів, які тестувалися на Test UA Startups.

1. З любов’ю до тварин

Не можна не згадати про найвідоміший у Штатах український проект Petcube. Про цей стартап вже написано багато. А для тих, хто не знає, – це компанія, яка спеціалізується на пристроях для домашніх тварин. На сьогодні в асортименті Petcube інтерактивні камери з кормовими блоками для моніторинга та годування домашніх улюбленців. В березні Petcube зайняв перше місце на Wearable Tech Show, обійшовши Nest та Amazon Alexa.

Марина Шевченко

QA Lead у Charmtech Labs та + Co-Founder Test UA Startups

2. Безкоштовна он-лайн освіта. Також, якщо говорити про проекти, які стали достатньо відомими, то варто згадати і про EdEra. EdEra – український освітній проект, що створює повноцінні он-лайн курси та супровідні матеріали широкого профілю. У них є онлайн курси, бібліотека та блог з корисною інформацією. А найголовніше, це все безкоштовно! Можу додати, що CEO та Co-Founder у EdEra цього року теж отримав нагороду "Топ 30 до 30" від KyivPost.

3. Смарт трекери. Неординарний продукт ми тестували цього року - Leantegra. Цe (IoT) девайс та програмне забезпечення до нього. Продукт від Leantegra вразив нас одним з можливих напрямків свого використання. За допомогою порталу WiRange та WiBeat девайсів, ця технологія дає можливість створення системи контролю за людьми в реальному часі. На даний момент її успішно реалізовано на території Туреччини, де шахти зобов'язані законом мати системи відстеження та обліку гірників. Це дозволяє слідкувати, чи ніхто не залишається в шахтах після закриття та на випадок непередбачуваних ситуацій.

4. Дзвінки з-за кордону. За відгуками учасників, серед найцікавіших стартапів - Tviggo. Tvigoo – це додаток, що дозволяє здійснювати дешеві міжнародні дзвінки в мережі GSM. На відміну від IP-телефонії, Tviggo не вимагає наявності Інтернету (Wi-Fi, 3G або EDGE) для голосової доставки. Продуктом покриваються понад 89 країн світу, серед яких також і Америка, Росія та країни Європи.

5. Соціальна мережа для геймерів

Останній з цьогорічних учасників, але не менш цікавий - GameTree. Це мобільна соціальна мережа, яка допомагає геймерам знаходити товаришів по команді, щоб грати з ними та надавати рекомендації щодо ігор. По даним компанії Newzoo, в Україні понад 14 млн геймерів. А менеджер Wargaming в Україні Дмитро Базилевич заявив, що "таке враження, що всі 18 млн". Тому не дивно, що продукт швидко набуває популярності. Проте цей проект цікавий не тільки своєю ідеєю, а ще й завдяки co-founder Джону Юку, який переїхав з Сан-Франциско до Києва для розвитку проекту та проживання.

Максим Яковер

CEO та керівний партнер UNIT.City

1.Dmarket. Глобальний маркетплейс для торгівлі внутрішньоігровим контентом. "Підняли" $25 млн на ICO – найбільше ICO в історії України!

2. Allset. Застосунок для бронювання столиків і попереднього замовлення їжі в ресторанах. Залучили $5 млн від двох венчурних фондів з США - Greycroft Partners і Andreessen Horowitz.

3. Hacken. Створюють екосистему для "білих" хакерів. Отримали $4 млн на ICO.

4. bNesis. Проект для спрощення процесу аналізу кредитоспроможності позичальника для банків. Залучили 400 тис. євро від польських фондів bValue і SpeedUp Group.

5. Delfast. Виробники електровелосипедів та сервіс швидкої доставки. Встановили світовий рекорд із тривалості пробігу на електровелосипеді на одному заряді – 368 км. Також зібрали $165 тис. на KickStarter – у три рази більше запланованої суми.

6. MacPaw. Виробляють програми для утримання "яблучних" комп'ютерів в порядку. Представили аналог Mac App Store – Setapp. За 10 місяців роботи сервіс виріс до 13 тис. платоспроможних користувачів і заробили $1,5 млн.

7. InkHunter. AR-додаток, що дозволяє користувачам "приміряти" на себе татуювання. За півтора року роботи програми досягли позначки в 6 млн завантажень.

8. Restream.iо. Сервіс, який дозволяє організовувати рестрім (одночасний стрімінг) на кілька майданчиків. Виросли до сотень тисяч користувачів за один рік.

9. Jollylook. Екологічна аналогова фотокамера для миттєвих знімків. "Вистрілили" на KickStarter: замість заявлених $15 тис., команда отримала майже $380 тис.

10. EVE.call. Мультиплеєрний онлайн-всесвіт. Перемогли на регіональному відборі Seedstars Ukraine з роботом-продавцем зі штучним інтелектом.

Дмитро Суслов

директор "Бітрікс24"

Досить складно відшукати серед українських стартапів цілих десять проектів, які хотілося б відзначити, тому доведеться обмежитися лише трьома.

По-перше, це Ugears — компанія, яка розробляє та виробляє дерев'яні 3D-пазли. Вона не перший рік працює на ринку, але в цьому році вона вдруге вийшла на краудфандінгову платформу Kickstarter — і зробила це досить вдало. Хлопці планували зібрати $15 тис., а у підсумку отримали майже в 20 разів більше. Зізнаюся, у мене самого є їх конструктори.

По-друге, це Delfast. Це перша в Україні служба термінової доставки невеликих покупок з інтернет-магазинів. Але Delfast — це ще й збірка електробайків (саме на них і працюють кур'єри однойменної служби доставки). У 2017 році ця компанія здивувала ринок двічі: спочатку вона вийшла на Kickstarter, зібравши $165,8 тис., замість запланованих $50 тис., а потім встановила світовий рекорд по заїзду на електробайку на одному заряді без використання педалей. Велосипед проїхав 367 км — це навіть більше, ніж заявлений у Tesla Model 3 запас ходу в 346 км.

По-третє, це monobank — фінтех-стартап, заснований вихідцями з націоналізованого ПриватБанку. Це перший в Україні мобільний банк без єдиного відділення. Щоб стати його клієнтом, досить лише встановити мобільний застосунок. На мій погляд, це революційний український застосунок зможе змінити ландшафт банківських послуг в нашій країні.

Станіслав Под’ячев

керівний партнер Blockchain Lab

У 2017 році необхідно відзначити Distributed Lab, Ambisafe, Kuna, Bitfury, Hotmine, Dmarket, Taas, Remme. Кожен з цих проектів залишив значний слід в IT-індустрії в 2017 році.

На жаль, можливо, половина з них не готова це афішувати, але так чи інакше вони мають відношення до нашої країни. З стартапів 2017 року стоїть виділити ще Petcube, Rentberri, Hacken, а btcu.biz збільшило кількість терміналів, де доступна швидка купівля криптовалюти до 18 тис.

Показати ще новини
Радіо НВ
X